BRISA, B.O. PROJESİ UYGULAMAYA GEÇİRİLDİ

Brisa, SAP BusinessObjects çözümlerini kullanarak karar mekanizmalarını iyileştirmeyi ve süreçlerinin verimliliğini artırmayı hedefliyor.

IstanbulBrisa’ya ait mevcut satış ve pazarlama uygulamalarının konsolide raporlamasının yüksek görsellik ve esneklik ile yapılmasını amaçlayan SAP BusinessObjects projesi Bimsa tarafından başarıyla hayata geçirildi.

Proje ile kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her türlü bilgi ve analizin; esnek, kullanıcı dostu ve güvenilir bir ortamda hazırlanması sağlandı. Bu noktada Brisa’nın karar mekanizmalarında iyileştirme ve süreçlerde verimliliğin artırılması hedeflendi.

Anlık raporlama ihtiyaçlarının daha esnek bir şekilde karşılanması, üst yönetim dashboardlarının hazırlanması, karmaşık simülasyonların yapılması, kullanıcıların sürükle-bırak benzeri kolay yöntemler ile kendi raporlarını oluşturması ve internet ortamından verilere güvenli bir şekilde erişimi gibi ihtiyaçlardan doğan proje sayesinde elde edilen faydalardan bazıları şu şekildedir:

• Raporların kullanıcılar tarafından hazırlanabilir hale gelmesi sayesinde BT’den talep edilen rapor sayısında azalma oldu. Bu şekilde, hem BT kaynaklarının daha verimli kullanılması hem de kullanıcıların bekleme süresinde azalma sağlandı.

• Karmaşık simulasyonların yapılabilmesi ile karar verme sürecinde iyileşme ve tahminlerde tutarlılığın artırılması sağlandı.

• Birden fazla rapor aynı dashboard üzerinde kullanılarak kullanıcılara tek ekranda bilgi erişimi sağlandı.