EXENGAZ SAP’Yİ SEÇTİ

Türkiye’deki en eski SAP müşterilerinden biri olan İpragaz bünyesine katılan ExEnGaz, süreçlerini MBIS’in gerçekleştireceği proje ile SAP üzerinden takip etmeye karar verdi.

IstanbulExEnGaz’da başlayan SAP projesi, MBIS tarafından yürütülüyor. Enerji sektörü içindeki en güçlü isimlerden bir olan ExEnGaz’ın İpragaz bünyesine geçmesi ile birlikte iki şirket arasında entegrasyonun sağlanması amaçlanıyor.

Süreçlerin İpragaz ile uyumlandırılması, aynı raporlama altyapısının kullanılması ve bütünlüğün sağlanması için başlanan projede, MBIS uzmanlığını ve sektörel deneyimi tercih edildi. Proje kapsamında FI, AA, MM, SD, PM/CS ve CO modülleri devreye alınacak. Yoğun lojistik ve finansal süreçlerin entegrasyonun sağlanacağı projenin çok hızlı ve kısa zamanda tamamlanarak örnek teşkil etmesi bekleniyor.

İpragaz ve Altınbaş Holding güçlerini birleştirdi. “Ortak Enerjiyle Enerjide Ortaklık” söylemiyle yeni bir döneme imzasını atan İpragaz, Altınbaş Holding bünyesindeki ExEnGaz’ın hisselerini alarak, otogazda Türkiye’nin ilk üçüne girdi. Otogaz kullanımının dünyada ilk kez benzin tüketiminin üzerine çıktığı Türkiye’de, otogaz istasyonunun sayısını 931’e çıkartan İpragaz grubu, hedeflediği yıllık 250 bin ton otogaz LPG satış rakamına bir adım daha yaklaştı.

MBIS Genel Müdürü Murat Tekmil konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “MBIS sektörel deneyimi ve bilgi birikimini SAP projelerine yansıtıyor ve projelerin en kısa zamanda hatasız olarak devreye alınmasını sağlıyoruz. Bu projede de enerji sektöründeki tecrübemizi ExEnGaz’a aktarıyoruz. ExEnGaz’a rekabet avantajı kazandıracak verimliliğini artıracak bir proje gereçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.