INTERCOMBI YÜZDE 100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ HEDEFLİYOR

Müşterilerine hatasız hizmet ve sistematik çözümler sunmayı hedefleyen İntercombi, SAP CRM çözümünü kullanmaya başladı.

IstanbulArete’nin çözüm ortaklığında yürütülen Netlog / ICL Grubu SAP Projesi’ne yeni bir halka eklendi: İntercombi SAP CRM projesi tamamlanarak canlı kullanıma geçildi. Lojistik sektörü için bir mihenk taşı olan Netlog / ICL Grubu SAP Projesi’nin İntercombi SAP CRM uygulaması fazında pazarlama yönetimi ile kampanyaların organize edilmesi ve sonuçlarının analiz edilmesi, şikâyet yönetimi ile süreçlerin iyileştirilmesi, satış süreçlerinde hızlı teklif yaratılması ve müşterilere otomatik pdf ile mail ortamında hızlı bir şekilde teklif gönderilmesi, BI raporlama ile satış süreçlerinin ve yapılan aktivitelerin analizi, teklif onay süreçlerinin workflow onay mekanizması ile yürütülmesi gibi faydalar sağlandı. Sistemin SAP ECC ile entegrasyonu sayesinde departmanlar arası iletişim kolaylığı sağlanırken Satko entegrasyonu ile müşterilere yüklerinin nerede olduğunun anlık bilgisini mail olarak gönderme yetkinliği de sunuldu.

ICL Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Çak, konu ile ilgili olarak “SAP CRM ile daha yapmak istediklerimizin onda birini yaptık. Müşterilerimize SAP sistemi üzerinden sunacağımız hizmet ve kolaylıkları ek süreçler olarak tasarlamaya devam ediyoruz. Bu yenilikleri bitirdiğimizde sektördeki en iyi müşteri hizmetleri sistemini oluşturacağımıza inanıyoruz. SAP CRM sayesinde insana bağlı hataları minimize ederek müşteriye en doğru bilgiyi, en süratli şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve bünyesinde sekiz ayrı şirkete ek olarak on iki taşımacılık-lojistik markası barındıran ICL Grubu; Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’ya yayılmış hizmet ağıyla, en köklü ve büyük nakliye şirketlerinden biridir. Kurulduğu günden bu yana kesintisiz bir büyüme içinde olan grup, 2.200’den fazla çalışanı ile Türkiye’deki en güçlü nakliye ve lojistik altyapılarından birine sahiptir.