GAYRİMENKULUN İLK SAP CRM UYGULAMASI ZORLU’DA

Ödüllü gayrimenkul projelerindeki satış ve hizmet süreçlerini yönetmek için SAP CRM projesini hayata geçiren Zorlu Gayrimenkul, inşaattan satış sonrası servis hizmetlerine kadar her süreci kayıt altına alan bilgi sistemiyle hem hata oranını en aza indiriyor hem de zaman ve paradan tasarruf sağlıyor.

IstanbulZorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım AŞ, sektörde yeni olmasına karşın hazırladığı büyük projelerle birlikte, kullandığı teknikle de adından söz ettirmeye başladı. Ödüllü gayrimenkul projelerindeki satış ve hizmet süreçlerini yönetmek için BTC Ekonum danışmanlığında SAP CRM projesini hayata geçiren Zorlu Gayrimenkul, böylece gayrimenkul sektöründe de bir ilke imza atmış oldu. Zorlu Gayrimenkul, inşaat alanında yapım aşamasından satış sonrası servis hizmetlerine kadar her süreci kayıt altına alan ve tüm bilgileri güvenle elinin altında tutan bilgi sistemiyle tek bir yere mahkum olmaktan kurtulurken, hata oranını en aza indirerek zaman ve paradan da tasarruf sağlıyor. Sistem, aynı zamanda müşteri ve firma arasında hızlı bir interaktif süreci başlatmış oluyor.

Zorlu Gayrimenkul, sistem sayesinde projeleriyle ilgilenen müşterileri takip edebilmek için muhatap ve aktivite yönetimini, müşterilere en kısa zamanda uygun müşteri temsilcisini atayabilmek için ise randevu sistemini devreye alıyor. Böylece fırsat yönetimi çerçevesinde, sıcak satış hedefine erişebilmek için müşteriye özel satış aksiyonlarının planlanması ve bu planların ne kadarının gerçekleştiğinin takibi mümkün oluyor. Aynı zamanda satış temsilcilerinin pratik ve hızlı bir şekilde daire satışını gerçekleştirebilmeleri ve sözleşmeyi bastırabilmeleri için SAP R/3 ERP sistemi ile entegre özel tasarlanan web uygulamaları hazırlandı. Satış sonrası hizmetlerini de SAP CRM sistemi üzerinden yürüten Zorlu Gayrimenkul, bu kapsamda müşteri etkileşim merkezini, dairelere satış sonrası verilen hizmetlerin takibi için servis ve şikayet sürecini, evrak ve tapu takibini, daire teslim sürecini de uygulamaya aldı.

Zorlu Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü’nün yönetiminde gerçekleşen projenin danışmanlığını BTC Ekonum üstlendi.

Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım AŞ, yurtiçinde ve yurtdışında değerli araziler üzerinde nitelikli konut, ofis, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel ve ticari depolar geliştirmek, geliştirdiği gayrimenkuller üzerinde yatırımlar yaparak satmak, kiralamak veya işletimini gerçekleştirmek amacıyla 2006 yılında Zorlu Holding AŞ bünyesinde kurulmuştur. Zorlu Gayrimenkul’ün hedefi; piyasa beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek suretiyle, değerli araziler üzerinde dünya standartlarında özgün projeler geliştirmek ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır.