RAN LOJİSTİK SAP PROJESİ TAMAMLANDI

Maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğin arttırılması hedefleriyle başlayan Ran Lojistik SAP projesi, 1 Haziran’da tamamlanarak canlı kullanıma geçti.

IstanbulArete’nin iş ortaklığında tamamlanan proje kapsamında işletmenin tüm süreç ve fonksiyonları tek bir sistem altında birleştirildi. Uluslararası kara, hava ve deniz yolu taşımacılığı, ağır taşımacılık ve özel proje taşımacılığı, genel antrepo ve depoculuk gibi lojistiğin farklı alanlarında hizmet veren Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş., entegre lojistik hizmeti veren ve sektörünün büyüyen şirketlerinden biridir. Şirket, finansal yapısını güçlendirdiği halka arzın ardından şirket içi yatırımlarına hız vererek lojistik sektörü için örnek oluşturacak bir kapsam ile SAP projesine başladı. Arete’nin danışmanlığını yaptığı ve Mali Muhasebe (FI), Masraf Yerleri Muhasebesi (CO-CCA), Kar Merkezleri Muhasebesi ve Karlılık Analizi (CO-PCA, CO-PA), Duran Varlıklar (AA), Malzeme Yönetimi (MM), Satış ve Dağıtım (SD), Bakım-Onarım (PM), İnsan Kaynakları (HR-PA), Depo Yönetimi (WM), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) modüllerini kapsayan Ran Lojistik SAP Projesi’nde 1 Haziran’da başarıyla canlı kullanıma geçildi.

Rekabetin her geçen gün arttığı iş dünyasında hızlı ve ekonomik hareket edebilen şirketlerin başarılı olduğunun altını çizen Ran Lojistik Hizmetleri A.Ş. Lojistik Operasyon Grubu Başkanı Hakan Kavruk, “Özellikle kriz dönemlerinde hızlı ve sağlıklı karar alma becerisi, işletmelerin varlıklarını yara almadan sürdürebilmeleri açısından büyük önem taşıyor. Bunu sağlamak için de ihtiyaç duyulan tüm verilere çok hızlı ulaşmak gerekiyor. Standart yazılımlar ile ne yazık ki bu hıza sahip olamadık. Bu noktada da bizim için çözüm, SAP yazılımları oldu. Ran Lojistik olarak tüm fonksiyonlarımızın, süreçlerimizin ve kaynaklarımızın entegre bir şekilde planlanması ve kontrol edilmesi gerektiğine karar verdik. Bu sayede oluşan entegre yapıyla, firma olarak ortak bir dil yaratılacak, tek bilgi kaynağı kullanılacak, farklı birimlerin fonksiyon ve süreçleri izlenebilecek. Bir başka deyişle bilgi şeffaflığı ile karar vermekle sorumlu kişiler, doğru bilgiye düzgün raporlamalarla en hızlı şekilde ulaşacak ve sağlıklı kararlar alabilecekler.” dedi.