EVYAP’TA BAKIM DESTEK PROJESİ BAŞLADI

Türkiye’nin en büyük SAP bakım destek projelerinden biri Evyap’ta devam ediyor.

Istanbulİş süreçlerini Ocak 2010’dan bu yana SAP çözümleri ile kontrol eden Evyap’ta, Nisan 2010 itibarı ile tüm modüllerdeki bakım destek çalışmaları Detaysoft tarafından yürütülmeye başlandı. Bu iş birliği kapsamında; SAP Tedarik Zinciri Yönetimi, Finansallar, İnsan Sermayesi Yönetimi, İş Zekası uygulamaları ve tüm geliştirme desteği olmak üzere 11 ana, 3 alt modülde danışmanlık veriliyor. 400’ün üzerinde alt süreçte SAP’den tam fayda sağlayabilmek amacıyla 29 kişilik anahtar kullanıcı kadrosundan destek alınmaktadır. Detaysoft ekibi tarafından geliştirilen çözüm yöntemleri; Evyap anahtar kullanıcıları ve Evyap Bilgi Sistemleri ve Süreç Yönetim Grup Müdürlüğü ile paylaşılıyor ve bakım destek proje yönetim süreci yakın iş birliği içerisinde sürdürülüyor.

Bakım destek çalışmaları SLA kapsamında, SAP Solution Manager platform üzerinde kurulmuş danışmanlık hizmet altyapısıyla, 7 gün 24 saat destek verebilecek şekilde Detaysoft Yardım Masası takibinde yürütülüyor. Detaysoft Yardım Masası’nın Evyap SAP Bakım Destek Projesi’ne SLA kapsamında 7/24 desteğinin yanı sıra; web ortamında hızlı ve verimli servis yönetimi, dokümanların tek bir yerden yönetimi gibi faydalar sağlıyor. Ayrıca talep listesinin online raporlanması, talep bazında yapılan aktivitelerin görüntülenmesi ve ekibe yeni katılan yazılımcı ve danışmanların uyumunun hızlandırılması gibi getiriler kazandırıyor.

Evyap, dünyanın önde gelen sabun ve kişisel bakım ürünleri üreticilerinden biridir. Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünleri ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiren Evyap, ilk 100 Türk sanayi şirketi arasında yer almakta, 2500’ü aşan çalışanı ile gün geçtikçe büyümektedir. Evyap’ın Türkiye’deki tesislerinin yanı sıra 2002 yılında Mısır’da faaliyete geçen üretim tesisi bulunmaktadır. Duru, Arko , Evy Baby, Evy Lady, Gibbs, Aromel, Fax ve Activex gibi önemli markaların da aralarında bulunduğu geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.