KROM MADEN’DE SAP PROJESİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin en büyük maden işletmelerinden Krom Maden, iş süreçlerini SAP ile kontrol edecek ve hatasız raporlara ulaşabilecek.

IstanbulMBIS, uygulama danışmanlığında yürütülecek projede grup şirketlerinin aynı dili konuşması ve entegrasyonu sağlanacak. Krom Maden İşletmesi SAP projesi kapsamında Krom Maden A.Ş., Kop Krom A.Ş. ve Güney Kromları A.Ş. şirketleri yer alıyor. SAP projesi sonunda Krom Maden İşletmesi, entegre bir yapıya ulaşmayı hedefliyor. Ayrıca, lojistik, finans, insan kaynakları süreçleriyle ilgili hızlı ve hatasız raporlar alınması amaçlanıyor. Haziran ayında başlanan projenin Ocak 2011’de tamamlanması hedefleniyor. Projede FI-CO-CM-MM-QM-PM-HR-BPC-Kantar entegrasyonu modülleri yer alıyor.

Türkiye’de bulunan değerli kromit rezervlerinin büyük bölümüne sahip olan Krom Maden- Kop Krom ve Güney Kromları İşletmeleri, toplam yıllık 500-600 bin ton krom cevheri ihracatı ile krom cevheri üretimi ve satışında Türkiye’nin en önde firmalarıdır. Çelik üreticisi olan ve SAP kullanan Tisco Çin şirketi ile Türkiyenin en önde gelen madencilik şirketlerinden CVK Grup Krom Maden – Guney Kromları ve Kop Kromları şirketlerinin en büyük hissedarlarıdır.