MİGROS’TA SAP SÜRÜM YÜKSELTME PROJESİ TAMAMLANDI

Migros’ta SAP ürün ailesinin yeni versiyonunun getirdiği yeniliklerden faydalanabilmek amacıyla başlatılan proje, iki ay gibi kısa bir sürede Detaysoft danışmanlığında gerçekleştirildi.

IstanbulUpgrade projesi kapsamında 3 ürünün versiyonu yenilendi. İnsan Kaynakları, SAP ERP 5.0’dan ECC 6.0 EHP4’e; Veri Ambarı, BW 3.5’dan SAP NW04S EHP1 (BI 7.0)’a; Portal uygulamaları, Enterprise Portal 6.0’dan Enterprise Portal NW04s EHP1 versiyonlarına yükseltildi.

Proje kapsamında canlı sistem sürüm yükseltimi öncesi tüm test çalışmaları HR, Portal, BW test sistemlerinde gerçekleştirildi. Birim ve kullanıcı testleri esnasında sürüm yükseltilmesinden kaynaklı farklılıklar incelendi, gerekli önlemler alındı ve sorunsuz bir canlı geçişi sağlandı.

ESS-MSS süreçleri ve entegrasyonlar sebebi ile SAP sürüm yükseltme çalışması tüm sistemlerde paralel olarak yürütüldü. Donanım değişiklikleri, database versiyon yükseltilmesinin yanı sıra Server’ların 64 bit geçişlerinin de dahil olduğu kapsamlı bir upgrade projesi kısa sürede Detaysoft danışmanlığında başarıyla tamamlandı. Migros T.A.Ş. gibi uzun senelerdir SAP kullanan bir şirketin sürüm yükseltim projesi, iki ay gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirildi.

Türkiye’de modern perakende sektörünün öncülüğünü yapmakta olan Migros Ticaret, 56 yıldır müşterisine, yatırımcısına, personeline ve tedarikçisine en iyiyi, en güzeli sunma çabasında olmuştur.

Kurulduğu günden itibaren müşteri beklentilerinin önünde ve talebe yakın duran Migros Ticaret, perakendede yenilikçilik, verimlilik ve gelişimle anılmaktadır. Tüketiciye en yakın perakendeci kimliğiyle müşterilerine modern, güvenilir, ekonomik ve yüksek kalitede hizmet ulaştırma ilkesi ile günümüzde çok geniş kullanım alanlarına sahip olan mağazalarında, gıda ve ihtiyaç maddelerinin yanısıra pek çok farklı ürün çeşidi ile hizmet vermektedir.

Sahip olduğu insan kaynağına olan güvenin yanı sıra, teknolojik gelişmelerin faydasını müşterilerine sunma çabasında olan Migros Ticaret, bilgi teknolojilerine verdiği önem ve yaptığı yatırımlar ile de sektörde her zaman bir adım önde olarak yoluna hız kesmeden devam ediyor.