KARDEM TEKSTİL FİNANSAL YAPISINI GÜÇLENDİRDİ

Dünyaca ünlü Bershka, Stradivarius, Gina Tricot, İntersport, Matalan, Bonmarche, H&M, C&A, Massimo Dutti, New Yorker gibi markalara üretim yapan Kardem Tekstil, müşterileri ve tedarikçilerine en ileri finansal iş süreçleri ile hizmet verecek. Türkiye’nin en büyük SAP Finansal Tedarik Zinciri projelerinden biri MBIS’in yazılım uygulama danışmanlığında devam ediyor.

IstanbulMBIS danışmanlığında yürütülen SAP Finansal Tedarik Zinciri projesi, SAP İhtilaf Yönetimi modülünün devreye alınmasıyla devam ediyor. Kardem Tekstil, 2 ay gibi kısa bir sürede uygulamaya alınan SAP İhtilaf Yönetimi modülü ile müşteri ve tedarikçileriyle yaşadığı finansal anlaşmazlıkları çözdü.

Proje kapsamında öncelikle Nakit Yönetimi modülü yeniden yapılandırıldı. Bu sayede Kardem Tekstil’in gelecek dönemler ile ilgili olarak SAP üzerinden nakit akışı çok net olarak görülmeye başlandı. SAP Bütçe ve Risk Yönetimi altındaki SAP İşlem Yöneticisi modülü uygulaması ile tüm finansal araçların, sistem üzerinde takipleri ve izlenebilmesi ve bunların nakit yönetim raporlaması ile entegrasyonu sağlandı. Bu iki modülün uygulamasının ardından SAP Tahsilat Yönetimi modülü ve SAP Kredi Yönetimi modülünü de devreye alarak müşteri risklerinin en düşük seviyede tutulması amaçlanıyor.

Kardem Tekstil BT Müdürü Özlem Gürsu; “Proje sonunda finansal süreçlerimizde yaşadığımız anlaşmazlıkların önüne geçmeyi, nakit durumlarını net görmeyi, riskleri çok iyi takip etmeyi, kur ve faiz riskini öngörülebilir sınırlarda tutmayı, tahsilat performansımızı artırmayı amaçlıyorduk. Oldukça kapsamlı olan bu bir proje sonunda tüm hedeflerimize ulaştık ve proje sırasında da iş süreçlerimizde de herhangi bir aksama yaşamadık ” şeklinde konuştu.

Proje sonunda Kardem Tekstil’in müşteriler ve tedarikçilerle yaşanan anlaşmazlıklarının çözüm süresi kısalacak, tüm süreç belirlenen iş akışı sistemi ile yönetilmeye başlanacak, açık fatura miktarı azalacak, anlaşmazlıklar için daha saydam ve takip edilebilir bir yapı kurulmuş olacak ve tahsilat süreçleri hızlanacak.