SCHNEIDER ELECTRIC SAP VERSİYON YÜKSELTME PROJESİNİ TAMAMLADI

Enerji yönetimi konusunda 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren Schneider Electric, sektöründe dünyanın ve Türkiye’nin en büyük üreticileri arasında yer alıyor. İş süreçlerini global olarak SAP çözümleri ile yöneten Schneider Electric, Mart ayında Bizcon danışmanlığında SAP ECC 6.0’a geçiş sürecine başladı. Mayıs ayında tamamlanan projede, sürüm yükseltme çalışmaları ile SAP NetWeaver altyapısı kullanıma alındı. Mevcut süreçler 6.0’a taşındı.

IstanbulSchneider Electric Türkiye Bilgi Teknolojileri ve SAPCC Müdürü Hüseyin Erentürk, “Bizcon’un hem enerji projelerinde çalışması ve bu alanda sektörel deneyim sahibi olması hem de verilen danışmanlık hizmetinin yüksek kalitede olmasından dolayı SAP Versiyon Yükseltme projemizde Bizcon’u tercih ettik. Bahar döneminde, İzmir’de yürütülen proje için 7-8 kişilik bir ekip oluşturduk. Ekibimize, Bizcon’un projede sorumlu 10 danışmanı tarafından delta eğitimleri verildi. Mevcut 4.6C sistemi analiz edildi, ihtiyaçlar saptandı ve muhtemel değişiklikler ECC 6.0 sisteminde yapıldı. Upgrade sonrası HR, CRM, BW entegrasyonlarının tekrardan üzerinden geçildi. Kurulan sistem, gelecekteki gelişmeleri de destekleyerek genişleyebilecek şekilde tasarlandı” dedi.

Gerek değişen pazar koşulları gerekse müşteri beklentilerinin artması, şirketlerdeki SAP versiyon yükseltme ihtiyacını ortaya çıkarıyor. SAP sistemleri için sürüm yükseltme süreci birçok şirket tarafından sancılı ve yönetilmesi zor bir süreç olarak algılanıyor. Özellikle standart dışı geliştirmelerin fazlaca olduğu uygulamalarda, bu sürecin doğru bir yaklaşımla yönetilmesi sürüm yükseltme projesinin başarısında en önemli faktörü oluşturuyor. Schenider Electric projesinde yürütülen başarılı proje yönetimi ile Bizcon, sertifikalı danışmanlarıyla SAP yazılımına gelen yeniliklerin kullanıcılara iletilmesi için gerekli eğitimleri vererek versiyon yükseltme hizmeti sunuyor. Proje bazlı olarak gerçekleşen versiyon yükseltme, gerekirse ek fonksiyon geliştirmeleriyle müşterilerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

İzmir lokasyonunda yürütülen proje kapsamında Schneider Electric’in aynı merkezde çalışan Mısır sistemi için de benzer uygulamalar yapılarak versiyonu yükseltildi. Proje sonrası, Schneider Electric ile modüler bazda bakım ve destek anlaşması imzalandı.