ANADOLU BİRLİK HOLDİNG BİLGİ İŞLEM TEKNOLOJİSİ YATIRIMLARINA HIZ VERDİ

ISO’nun 2009 yılı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında raporunda 36. sırada yer alan Konya Şeker’i de bünyesinde barındıran Anadolu Birlik Holding global ekonomik krizden büyüme ile çıktı. Bilgi işlem teknolojileri yatırımlarına ağırlık veren Anadolu Birlik Holding; Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin danışmanlığında SAP ERP sistemine geçiyor.

IstanbulTüm dünyada yaşanan küresel olumsuzlara rağmen son 10 yılda hızlı büyümesine devam eden Konya Şeker; holdingleşme sürecini tamamlayarak bünyesinde bulunan tüm şirketleri (Konya ve Çumra Şeker Fabrikaları, Biyoetanol Fabrikası, Sıvı Şeker Fabrikası, Çikolata ve Şekerleme Fabrikası, Yem Fabrikası, Panplast Sulama Sistemleri Fabrikası, Beta Ziraat ve Tohumculuk,Dondurulmuş Parmak Patates Fabrikası, Panagro Et ve Süt Entergre Tesisleri, Çumpaş Dana Kreşi ve Angus Et Hayvancılığı Çiftliği) Anadolu Birlik Holding çatısı altında birleştirerek yoluna devam ediyor. Sahip olduğu yeni tesisi ile küresel bir oyuncu halini alan Anadolu Birlik Holding; iş süreçlerinin güvenliği ve doğru maliyet hesaplamaları için bilgi işlem yatırımlarına ağırlık vererek, Anadolu Bilişim Hizmetleri ile SAP ERP sistemini holding bünyesinde uygulamaya geçiriyor.

Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) projesi ile Anadolu Birlik Holding’in tüm kaynaklarının tek bir veritabanında birleştirilmesi için SAP projesi çalışmalarına başlandı. Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin yönetiminde gerçekleştirilen ve toplamda 3 fazda tamamlanacak projede, 1.nci fazın canlı kullanıma geçmesi 1 Mayıs 2011 olan proje ile veri bütünlüğü ve güvenilirliği, yeni teknolojiler ile tam uyumlu olarak tüm iş süreçlerinde uygulanabilir hale getiriliyor. Tek bir sistem üzerinden bilgilerin tekrarsız girişi gerçekleştirilerek; tüm kullanıcıların bilgiye aynı anda ulaşmaları sağlanıyor. İş ihtiyaçlarına göre geliştirme imkanı sağlayan proje; diğer otomasyon sistemleri ile de uyumlu bir şekilde çalışacak.

Anadolu Birlik Holding’in farklı üretim sürecinde uygulanarak; yaklaşık iki buçuk yıl sürecek olan bu uzun soluklu proje ile Anadolu Bişilim Hizmetleri’nin öncelikli iş hedefi; Anadolu Birlik Holding’in özellikle iş ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretme, uygulama ve sonuçlarını takip etme konusunda rekabet üstünlüğü kazanması yönünde olacaktır.