FARPLAS SAP İLE BİR ADIM ÖNDE

Otomotiv tedarikçi endüstrisinin önde gelen uluslararası üreticilerinden Farplas, iş süreçlerini SAP çözümleri ile yöneterek rekabet avantajı kazanıyor.

IstanbulBTC Ekonum danışmanlığında yürütülen SAP projesinin ilk aşaması başarıyla tamamladı. Projenin ikinci aşaması olarak hedeflenen Proje Yönetim Sistemi, Personel Gelişimi ve Stratejik Kurumsal Yönetim modüllerin de devreye alınması ile Farplas süreçlerinin daha da rekabetçi ve entegre bir yapıya kavuşması amaçlanıyor.

Farplas, Türkiye’de ve dünya çapında faaliyet gösteren OEM, TIER-1, TIER-2 firmalarına başta plastik trim parçaları, iç-dış aydınlatma ekipmanları, iç tavan sistemleri ve aksesuarları olmak üzere sistem-tedarikçi ortaklık temelinde hizmet sunuyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Farplas SAP Proje Yöneticisi Soner Başköy ve Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Sami Özen, projenin ilk aşamasında hedeflenen Mali Muhasebe, Maliyet Muhasebesi ve Kontrol, Satış-Dağıtım, Malzeme Yönetimi, Depo Yönetimi, Bakım Onarım, Kalite Yönetimi ve Üretim Planlama modüllerinin başarıyla devreye alındığını, bu sayede Farplas iş süreçlerinin daha merkezi, güvenilir ve işlevsel hale geldiğini belirttiler.