EL-Bİ SAP WM MODÜLÜ İLE DEPO YÖNETİMİNDE BİR ADIM ÖNDE

EL-Bİ, Arete danışmanlığında gerçekleştirdiği SAP WM-Depo Yönetimi projesi ile mamul, yarımamul ve hammadde stoklarını çok daha etkin olarak yönetecek.

IstanbulEL-Bİ, depo stoklarını ve tedarik zinciri süreçlerini daha etkin biçimde yönetebilmek amacıyla gerçekleştirdiği SAP WM-Depo Yönetimi projesinde SAP çözüm ortağı Arete’yi tercih etti.

SAP WM uygulaması, projenin ilk fazı kapsamında mamul depoda Mart 2010 itibarı ile canlı kullanıma alındı, Eylül ayı içerisinde de, fason ve konsinye süreci değişiklik ve eklentileri tamamlandı.

İşletme içinde kullanılan farklı tip ve amaçlı barkod okuyucular ile entegrasyon gerçekleştirildi ve bu sayede yanlış veya uygun olmayan ürün sevkiyatı engellendi, tüm depo süreçlerinde hız, doğruluk ve izlenebilirlik arttırıldı.

Projenin ikinci aşaması olan endüstriyel depo ve hammadde depolarındaki çalışmalar Aralık ayı içerisinde tamamlanacak.

Elbi Elektrik Uluslararası Tic. ve San. A.Ş., 1987 yılında hırdavat ticareti yapmak üzere kurulmuş ve 1993 yılında dış pazar talebiyle elektrik tesisat malzemeleri de dahil olmak üzere ürün yelpazesini genişletmiştir. Ana faaliyet alanı, anahtar, priz, sigorta kutuları ve grup priz imalatı ile satışı ve ihracatı olan EL-Bİ, ISO 9001:2000 Kalite Belgesiyle hizmet vermektedir.