MİGROS SAP LEARNING SOLUTION İLE HER AN HER YERDE EĞİTİME DEVAM DİYOR

Detaysoft danışmanlığında yürütülen Migros Learning Solution projesi, iki aylık yoğun çalışma sonucu tamamlandı. Sistem entegrasyonu ve test süreçlerinin ardından, Migros T.A.Ş’de gerçekleştirilen LSO projesi Türkiye’de canlı kullanıma alınan ilk SAP LSO projesi oldu.

IstanbulToplam 18.000 kişilik büyük bir personel kadrosuna sahip Migros T.A.Ş.’nin, sürekli artan rekabet koşullarında, bilgi paylaşımlarını daha kısa sürede aktarılabilmesi, çalışanlarının eğitiminin her zaman her yerde devam etmesini sağlamak için SAP Learning Solution modülü sistemlerine entegre edildi.

SAP Learning Solution sisteminin mevcut diğer eğitim sistemlerine göre avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

• Zaman kazancı
• Eğitim ile ilgili seyahat, eğitim ve idari işlerden doğan masrafların azalması
• Uzman bilgilerine her zaman her yerde küresel erişim olanağı
• Maliyet avantajı
• Daha dinamik bir öğrenme ortamı
• Web tabanlı yapısı sayesinde esnek uygulamalar
• Sürekli erişilebilir bir eğitim ortamı

Proje kapsamında, katılımcılar öğrenim portallerinden eğitim taleplerinde bulunmakta ve bu talepler onaylayıcıların olduğu bir iş akışından geçmektedir. Onaylanan talepler otomatik olarak katılımcı kaydına dönüşmektedir. Katılımcılar öğrenim portallerinden ilgili eğitimlerle, ilgili bilgilere ulaşıp dilerlerse eğitimi başlatabilmektedirler. Proje kapsamında ayrıca eğitim ile ilgili Yönetim Raporlamaları, Eğitim Değerlendirme Süreçleri ve Online Bildirimler de kapsama alınmıştır.

Sahip olduğu insan kaynağına olan güvenin yanı sıra, teknolojik gelişmelerin faydasını müşterilerine sunma çabasında olan Migros Ticaret, bilgi teknolojilerine verdiği önem ve yaptığı yatırımlar ile de sektörde her zaman bir adım önde olarak yoluna hız kesmeden devam ediyor.