HİDROMEK IT SÜREÇLERİNDE SAP İLE YOLA DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin en büyük yerli iş makinesi üreticisi Hidromek; IT süreçlerinde önemli adımlar atmaya başladı. Bugün Avrupa, Asya, Afrika, Avustralya ve Orta Doğu olmak üzere 5 kıtada 50’yi aşkın ülkeye sürekli ihracat gerçekleştiren Hidromek, iş akışında yaşanabilecek tüm tehditleri minimuma indirmek için Anadolu Bilişim Hizmetleri ile kurumsal kaynak planlama projesini hayata geçiriyor.

IstanbulHidromek’in operasyonel ve müşteri taraflarında iş verimini yükseltmek, takip ve yönetim gücünü arttırmak esas hedeflerine sahip ERP projesi ile ABH tarafından entegre bir sistemin kurulumu gerçekleştirildi. Veri bütünlüğünün sağlanması, bilgi akışlarının düzenlenmesi, bütçe karşılaştırmalarının yapılması, doğru raporlamaya geçilmesi ile gerek Hidromek bünyesindeki iç iletişim için, gerekse müşteri ve bayi iletişimleri için önemli bir çözüm oluşturuldu.

Proje kapsamındaki etaplar nakit akışı, malzeme, üretim, satış, depolama, personel gibi iş süreçlerinin yönetimini sağlıyor. Tüm süreçlerinde birbiriyle entegre bir şekilde çalışan sistem; verim ve kapasite ölçümlerine imkan tanıyarak; sektörün ihtiyaçlarına ve eğilimlerine göre zamanında ve doğru sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Projenin ileri teknoloji alt yapısı sayesinde de çıkabilecek yeni uygulamalara uyumu, kullanıcı ve rapor bazında sistem güvenliği, yeni ihtiyaçlara göre geliştirilebilme özellikleri de mevcuttur.