İLCİ HOLDİNG İŞ SÜREÇLERİNİ SAP ÇÖZÜMLERİYLE YÖNETİYOR

İlci Holding’te tamamlanan SAP projesi ile birlikte, özellikle merkezi ve şantiyelerde lokal satın almalar ve ambarlar hızlı, etkin ve hatasız yönetiliyor. Çözümevi danışmanlığında yürütülen proje, 4 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirildi.

IstanbulSatın alma süreçleri otomasyona geçirilmiş olup, teklif toplama ve değerlendirme, sipariş geçme, mal teslimatı ve fatura kontrol işlevleri gerçekleştirildi. Bu sayede tedarikçi ve taşeronlarla bilgi ve belge akışı yetkili onaylardan geçirilerek, sapmalar ve kayıp/kaçaklar minimuma çekildi ve analiz edilebilir hale geldi.

Bakım operasyonları SAP üzerinde devreye alınarak, tüm planlı ve arıza bakım faaliyetleri SAP üzerinde takip ediliyor. Makina/Ekipman performans takibi, yakıt, yedek parça, işçilik bakım maliyetlerinin takibi ve arıza sıklıklarının raporlanması gerçekleştirilmiş olup tüm araç parkuru takip altına alındı.

Şantiye süreçlerinin merkezden takip edilmesi ile tekrarlanan çalışmalar azaltıldı ve verimlilik artırıldı. Şantiyelerin, bakım maliyetleri ve ekipman performanslarında artışlar gerçekleştirildi. Şantiye ambarlarında malzeme ve yedek parça takibi online olarak yapılıyor. Ay sonu raporlamaları ek çalışma gerekmeksizin, merkezi ve online olarak takip ediliyor.

İlci Holding, Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde baraj, sulama, tünel, demir yolu, kara yolu, toplu konut, sağlık yapıları gibi inşaat sektörünün birçok alanında faaliyet gösteriyor. 2009 yılında Türkiye’nin en büyük 269. firması oldu.