ASLANOBA GIDA RAPORLAMA SÜREÇLERİNİ SAP İLE GÜÇLENDİRDİ

Aslanoba Gıda, başarılı SAP projelerine bir yenisini daha ekledi; SAP BusinessObjects çözümünü kullanmaya başladı. 2009 yılında MBIS ile birlikte tamamlanan SAP ERP projesinin devamında, raporlama altyapısını güçlendirmek, analitik raporlar alabilmek ve esnek analizler yapabilmek için SAP BusinessObjects (BOBJ ) çözümü devreye alındı.

IstanbulAslanoba Gıda’da 2 ay gibi kısa bir sürede SAP BusinessObjects projesi tamamlandı. Proje kapsamında; Financial Justification, P&L dashbord gibi yönetim raporları ile birlikte İş Zekası ile esnek analizler yapabilmek için satış raporları ve bütçe raporları da devreye alındı.

Kullanıcı dostu olan SAP BusinessObjects ürünleri ile son kullanıcılar istedikleri formatta raporları kendileri tasarlamaya başladılar. Raporlama süreçlerindeki hızlanma yöneticilerin karar alma süreçlerini de olumlu yönde etkiledi. Ayrıca oluşturulan Financial Justification yönetici paneli ile yatırım simülasyonları yapılarak yatırımların geri dönüş süreleri, IRR ve NPV değerleri hesaplanarak yatırım kararlarına destek verildi.