GÜRİŞ HOLDİNG’E ELSYS’DEN İKİNCİ SAP PROJESİ

İnşaat makinaları sektöründe öncü bir kuruluş olan Güriş İş Makinaları Endüstri A.Ş., Elsys danışmanlığında hayata geçireceği projenin ardından üretim süreçlerinin takibi ve raporlanması etkin bir biçimde yapılabilen, dolayısıyla karar verme sürecinin daha hızlı olduğu bir yapıya kavuşmuş olacak.

IstanbulGüriş Holding’e bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Omtaş Otomotiv’in SAP ERP projesinden sonra, yine Elsys çözüm ortaklığında kurumsal altyapısını yenileyecek olan Güriş İş Makinaları Endüstri A.Ş. (Güriş Endüstri), hayata geçirilecek SAP ERP projesiyle, departmanlar arası entegrasyonu güçlendirerek kurumsal disiplini sağlamayı hedefliyor. Projenin Güriş Endüstri’ nin rekabet gücünü artırması ve müşteri memnuniyetini sağlaması da bekleniyor.

SAP projesinin Güriş Endüstri’ye entegre edilmesi sürecinde proje hazırlıklarından canlıya geçiş ve desteğe kadar her aşamada Elsys’ten çözüm odaklı, dinamik bir uzman ekip görev alacak. Proje, ASAP adı verilen hızlandırılmış SAP metodolojisi ile uygulanacak. Bu projeyle 180 personeli olan Güriş Endüstri’de departmanlar arası entegrasyon güçlendirilirken, kurumsal disiplin de sağlanacak. Projenin etkili maliyet kontrolüne de imkan vereceği öngörülüyor.

20’ye yakın iştirak ve 5000’i aşkın personele sahip Güriş Holding’e bağlı, çelik dövme parça imalatı alanında faaliyet gösteren OMTAŞ’a da Elsys danışmanlığında SAP projesi başarıyla uygulanmış ve OMTAŞ, Türkiye dövme sanayisinde ilk SAP projesini hayata geçiren kuruluş olmuştu. Bu proje, OMTAŞ’a ana sanayilerle iletişimde hız, müşteri ilişkilerinde memnuniyet ve iş süreçlerinde verimlilik artışları kazandırmıştı.Aynı başarının Güriş Endüstri SAP ERP projesinde de yakalanmasi hedefleniyor.