HAYAT HOLDİNG’TE SAP BPC İLE ENTEGRE BÜTÇELEME

Hayat Holding, yıllık planlama bütçelerini, Detaysoft danışmanlığında, SAP BPC (Bütçe Planlama ve Konsolidasyon) üzerinde tasarlayacak ve tahmin modellerini de sistem üzerinde kurgulayacak. Hayat Holding, Ekim ayında başlayan proje kapsamında SAP BPC ile bütçe planlama ve kontrol süreçlerini entegre bir yazılım üzerinde tasarlamak için gerekli altyapı kurulumuna sahip olacak ve doğru bilgiye sürekli ve anında ulaşma imkanı bulacak.

IstanbulBPC projesi ile, iş süreçlerine değer katan, bilgiyi ve süreçleri kaynak sistemlere entegre eden bir bütçe sistemine geçiş sağlanması; yasal ve yönetsel bütçe raporlamasını sistem üzerinden gerçekleştiren, hız, maliyet ve kalite gibi önemli kazanımlar sağlayan bir yapının kurulması hedefleniyor.

Halihazırda kullanılmakta olan SAP ERP sistemleri ile entegrasyonlar sağlanarak bütçe ilişkili yapıların ve verilerin bütçe sistemine aktarılması sağlanacak. Birden fazla versiyonda çalışma ve eski versiyonların sistem üzerinde saklanması sağlanarak dövizli işlemler sistemde işlem para biriminde tutulacak ve ilgili kurlar üzerinden kur çevirisi yapılacak.

Bütçe projesi kapsamında planlaması yapılacak olan modüller; Parametre Planlaması, Satış Planlaması (Yurtiçi–Yurtdışı), Üretim Planlama, Satın Alma Planlama (Yurtiçi–Yurtdışı), Üretim Maliyetleri, Nakliye Planlaması, Personel Planlama, Kredi ve Finansman Planlaması, Yatırım ve Amortisman Planlaması, Karlılık Planlaması, Mali Tablo Planlaması (Bilanço-Gelir Tablosu-Nakit Akışı), Yetkilendirme olarak sıralanabilir.

Kiğılı Ailesi’nin hisselerine sahip olduğu Hayat Grubu, ağırlıklı olarak kimya ve ağaç sanayi sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Hayat Kimya ev temizlik ürünleri, bebek bakım ürünleri, kadın hijyen ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve temizlik kağıdı ürünlerini dünya standartlarındaki üretim teknolojisiyle İzmit Yeniköy Entegre Üretim Tesisleri’nde üretiyor.