DOMİNO’S PİZZA’DA SAP İNSAN KAYNAKLARI PROJESİ BAŞLIYOR

Domino’s Pizza’da Detaysoft danışmanlığında yürütülen SAP İnsan Kaynakları projesi; Personel İdaresi, Organizasyon Yönetimi ve Bordro süreçlerini kapsıyor. SAP İnsan Kaynakları projesiyle yaklaşık 1500 personelin SAP HR sistemi üzerinde insan kaynakları süreçlerinin takip edilmesi hedefleniyor.

IstanbulDetaysoft danışmanları tarafından gerçekleştirilecek olan projenin ilk aşamasında personel bilgilerinin tamamı SAP sistemlerine aktarılacak. Domino’s Pizza’nın organizasyonel yapısı, bütün departman ve pozisyonları kapsayacak şekilde sistemde tanımlanacak. Bordro süreçleri, bütün yasal mevzuat ve şirkete özgü uygulamalar çerçevesinde bir sistem kurulacak, tüm bu uygulamaları kapsayan raporların SAP’den görüntülenmesi sağlanacak.

1960 yılında Amerika’nin Michigan eyaletinde Thomas Monaghan tarafından kurulan Domino’s Pizza, 1996 yılında Türkiye’deki ilk şubesini açtı. Tüm dünyada 140.000 çalışanı olan Domino’s Pizza’nın Türkiye’de de 1550 çalışanı bulunuyor.

Sektörde yenilikçi bir çizgi benimseyen Domino’s, bugün Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecileri arasındaki yerini alırken, modernleşen Türk aile yaşamında da evde pizza keyfini başlatan en yaygın evlere servis şirketi oldu.