ÖZSÜT’ÜN ERP’Sİ SAP’DEN

Türkiye genelinde 155 şubesiyle, tüm ülkeye yayılmış en büyük cafe zincirlerinin başında gelen Özsüt, iş süreçlerini SAP üzerinden takip etme kararı aldı. Navigator danışmanlığında hayata geçirilecek proje kapsamında kurumsal kaynakların daha etkin yönetilmesi sağlandı.

Istanbul1937 yılında İzmir’de ilk şubesini açan ve 2010 yılı itibarıyla Türkiye genelinde 155 şubeye ulaşan Özsüt, kurumsal iş süreçlerini Navigator danışmanlığında SAP üzerinden yönetme kararı aldı. Genişleyen iş hacmiyle birlikte tüm süreçlerin etkin ve entegre tek bir sistem üzerinden takip edilmesi hedeflendi. Proje sonunda iş süreçlerindeki verimliliğin arttırılması için gerekli platform sağlandı.

Özsüt, proje sonunda satın almadan üretime, satış-dağıtımdan finansa kadar tüm süreçlerdeki yönetimsel kararların hızlanmasını sağlayan bir sistemi devreye aldı. Proje kapsamında, bayi portalı ile veri alışverişini sağlayan 2 yönlü ve 3 farklı entegrasyon sistemi de kuruldu. Navigator’un geliştirdiği bu entegrasyon ile Özsüt’ün kullandığı katmanlı fiyatlandırma yapısı baz alınarak fiyatlandırma işlemleri otomatize edilmiş oldu. Öte yandan müşteri verisinin bayi portallarına gönderilmesi sağlanarak sipariş bilgisinin SAP sistemine aktarılması sağlandı.

Arkas Holding çatısı altında faaliyet gösteren Navigator’ün danışmanlığını üstlendiği proje sayesinde tüm iş süreçleri ortak bir sistemde bütünleştirildi ve standardizasyona kavuşuldu.