AKTAŞ ROLL-OUT PROJELERİYLE HEDEF BÜYÜTTÜ

İstanbulHızla büyüyen Aktaş Holding BTC danışmanlığında yürüttüğü SAP Roll-Out( yaygınlaştırma) projeleriyle bu kez yurtdışındaki yatırımlarında da vizyon ve misyonuna uygun ortak bir dil oluşturdu.

İlk olarak Techo Aktaş Bulgaristan’ da Ekim 2010 tarihinde başlanan roll-out projesinde, BTC’nin uluslararası deneyimi ve oluşturulan proje ekibinin özverili çalışması sonucu 3 ay gibi kısa bir sürede PP (Üretim Planlama), SD (Satış Dağıtım), MM(Malzeme Yönetimi), QM(Kalite Yönetimi), WM(Depo Yönetimi), CO(Maliyet Yöneyimi), FI(Finansal Yönetim), HR(İnsan Kaynakları Yönetimi) modülleri başarıyla canlı kullanıma geçirildi. Bu sayede finans,üretim, lojistik,kalite,insan kaynakları süreçlerinin entegre çalışması sağlandı.

Techno Aktaş Bulgaristan Roll-Out projesinden sonra, 2011’in ilk yarısında bitirilmesi hedeflenen LTF Almanya roll-out projesininde de şu anda çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Roll-out projeleriyle bünyesindeki tüm şirketlerin bilgi sistemlerinin tek bir çatı altında, aynı ortak dili konuşan ve karar destek süreçleri için gerekli olan bilgi akışını etkin şekilde sağlayabilen bir yapıya kavuşmasını hedefleyen Aktaş Holding, bu sayede değişen piyasa koşullarında rebaket gücünü ve iş süreçlerinde verimliliği daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.