SAP, İNSAN KAYNAKLARI SEKTÖRÜNÜ YETENEK-PERFORMANS-HIZ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTURDU

Dünyanın lider kurumsal uygulama yazılımları sağlayıcısı SAP, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin insan kaynakları yöneticilerini yetenek ve performans yönetiminden kariyer planlamaya, strateji entegrasyonundan mobil çözümlere kadar pek çok alanda en yeni İK uygulamalarıyla SAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011’de buluşturdu. 29 Nisan Cuma günü Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleşen zirve, iki paralel salonda 14 sunumla insan kaynakları yöneticilerinin değişen iş dünyasında izlemeleri gereken yeni stratejileri ortaya koydu.

SAP, Swissotel The BosphorusSAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011 insan kaynakları yönetiminde yöneticilerin stratejik değer yaratabilmelerine ışık tutarken, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin tercih ettiği en yeni İK uygulamalarına da yer verdi. Bu yıl Yetenek-Performans-Hız sloganıyla düzenlenen SAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011, başta bankacılık, perakende, sigorta, enerji ve kamu olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin öncü kuruluşlarının İK yöneticilerini bir araya getirdi. Etkinliğin açılışını SAP Türkiye Satış Direktörü Haluk Tekin gerçekleştirdi. Tekin konuşmasında kurumların en stratejik varlığı olan insan kaynaklarını yönetmenin kurumlara sağlayacağı katma değere vurgu yaptı. SAP İnsan Kaynakları Zirvesi 2011’in açılış konuşmacılarından SAP Güney Avrupa ve Gelişen Pazarlar IK Satış Direktörü Carlos Diaz “Yüksek Performanslı Çalışan, Yetenekli Organizasyon” adlı sunumunda dinleyicilere, değişimle nasıl baş edileceği ve yetenekli organizasyonlarda teknolojinin rolü gibi kritik konuları, uluslararası pazarlardan vereceği örneklerle anlattı.

İnsan kaynakları teknolojilerinde dünya liderlerinin tercihi

SAP, şirketlerin doğru iş için doğru yeteneği keşfetmesi ve çalışanların sürekli olarak kendilerini geliştirmesine imkan sağlayan insan kaynakları çözümleri sunuyor ve şirketleri ileri taşıyacak kurumsal hedeflere ulaşmaya yardımcı oluyor. Yüksek performans gösteren çalışanları belirlemek, geleceğin liderlerini fark edip bu doğrultuda yetkinlik yatırımı yapmak İK yöneticileri için kritik önem taşıyor. SAP gerçek zamanlı raporlamalarıyla İK yöneticilerinin karar verme süreçlerini kısaltarak şirketlerde verimliliğin artmasına yardımcı oluyor.

Sektördeki eğilimleri önceden görerek doğru verilerle doğru kararlar alma imkanı veren SAP İnsan Kaynakları çözümleri, kurumların maliyetlerini düşürerek daha efektif bir İnsan Kaynakları yönetimi sağlıyor. Bunun yanında SAP’nin gelişmiş insan kaynakları çözümleri, riski azaltarak kurumların süreçlerden kurtulmasını sağlıyor. Böylece şirket çalışanlarının günlük rutinlerden kurtularak, değer yaratacak işler üstünde çalışması mümkün oluyor.

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara www.sapforum.tv adresinden ulaşabilirsiniz. SAP’nin kurumsal yazılımlar alanındaki en son yeniliklerini öğrenmek için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

SAP Hakkında
Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, dünya çapında 53.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP, mağazadan depoya, masaüstünden mobil cihazlara, ofis çalışanlarından yönetim kuruluna kadar, kişi ve kurumların birlikte daha verimli bir şekilde çalışabilmesini ve rekabette öne geçebilmeleri için gereken iş öngörülerini daha etkili bir şekilde kullanabilmelerini mümkün kılıyor. SAP’nin uygulama ve servisleri bugün 120’den fazla ülkede bulunan her ölçekteki 109.000’den fazla SAP müşterisinin operasyonlarını kârlılıkla yürütmesine, iş ve üretim süreçlerini kontrol etmesine, müşterileriyle ilişkilerini geliştirmesine, risklerini ve karar alma süreçlerini yönetmesine, gelecek hedeflerini planlamasına, tedarik zincirlerini ve iş operasyonlarını yöneterek verimliliğini artırmasına yardımcı oluyor.

Walldorf Almanya merkezli faaliyet gösteren SAP, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor. Yıllık cirosu yaklaşık 12,5 Milyar Euro olan şirketin yazılım çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’den fazla sektörün iş süreçlerine destek veriyor. Bunun sonucunda dünya genelinde yılda 2,5 milyar elektrik, su, gaz faturası SAP sistemleriyle kesiliyor; 50 milyon banka hesabı SAP sistemlerinde yönetiliyor; 2,2 milyar ton çikolata SAP çözümleriyle üretiliyor. SAP, uygulama ve çözümleri ile dünya genelinde 1 milyar kişiye ulaşmayı hedefliyor.

SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, SAP çözümleri ile kontrol ediyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 1.500’ün üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkanı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın iletişimi ve detaylı bilgi için:
Ekin Erim, (0216) 633 03 00, ekin.erim@sap.com

Özcan Altunkaya, (0212) 229 76 26, ozcana@contactplus.com.tr

SAP hakkında daha fazla bilgi için:
www.sap.com/turkey

Bizi takip edin:
http://twitter.com/SAPTurkiye

http://www.facebook.com/sapturkiye