ATLASJET, İŞ SÜREÇLERİNİ SAP İLE YÖNETECEK

Yüksek hizmet kalitesiyle “yolcusunu en çok seven” havayolu olan Atlasjet, Arete çözüm ortaklığında SAP’ye geçiyor. Atlasjet, bünyesindeki 9 şirkette uygulanacak olan SAP projesiyle şirket operasyonlarının her yönüyle güçlendirilmesi, bilgi paylaşımının artırılması, tüm işleyişe izlenebilirlik ve şeffaflık kazandırılması hedefleniyor.

IstanbulNisan 2011’de başlayan projenin hayata geçiş tarihi 01 Kasım 2011 olarak belirlendi. Süreçlerin planlanması, operasyonların yürütülmesi ve birimler arasında iletişimin sağlanmasını amaçlayan proje kapsamında; Finansal süreçlerde genel muhasebe, maliyet muhasebesi, satınalma, stok yönetimi, satış, sevkiyat, insan kaynakları süreçleri yer almaktadır. Analiz ve raporlamalar SAP Business Objects çözümleri ile gerçekleştirelecektir.

İş akış süreçleri birbirinden farklı olan çok sayıda birimin tek bir platform ve veri tabanı kullanarak; bütünleşik bir yapıda güvenilir, sağlıklı ve hızlı bilgi paylaşımı sayesinde tüm operasyonların başarıyla sonuçlanması hedeflenmektedir.

IOSA tescilli ve Uluslararası Hava Taşımacılığı birliği (IATA) üyesi olan Atlasjet, Tarifeli Havayolu büyüme hedefiyle iç ve dış hatlarda sefer sayısını istikrarlı olarak artırmayı amaçlıyor. Atlasjet, Nisan ayı itibariyle başlayacak olan SAP projesi ile turizm ve havacılık sektöründe müşterilerine en üst seviyede hizmet sunmaya devam edecek.