PAKMAYA İŞ ZEKÂSI PROJESİ

IstanbulPakmaya İş Zekâsı Projesini, IBSS ile işbirliği içinde SAP çözümleri ile hayata geçirdi. Planlanan zaman ve bütçe çerçevesinde tamamlanan proje, IBSS danışmanları tarafından kısa bir sürede hayata geçirilip kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Pak Holding A.Ş., grup şirketleri ile birlikte, 2010 yılı başında SAP ERP kullanımına geçti. Bir yıllık canlı kullanımın ardından ERP üzerindeki operasyonel raporlarının yanı sıra, departmanların ihtiyaç duyduğu tüm raporları ve analizleri de kapsama dahil etmek üzere İş zekası projesini gerçekleştirme kararı aldı.

Proje; iç ve dış satış modülü analizleri, kalite yönetim modülü analizleri, üretim ve malzeme yönetimi modülü analizleri ve finansal sistemlerle ilgili analizlerin bulunduğu bir kapsamda gerçekleştirildi. Proje toplam süresi 3 ay olarak belirlendi. IBSS’in yetkinliği, her iki firmanın proje ekiplerinin bilgili ve çözüm odaklı çalışmaları sonucunda, hiç bir gecikme olmadan proje başarılı bir şekilde sonuçlandı ve canlı kullanıma geçildi.

PAKMAYA HAKKINDA;
Dünyanın sayılı büyük ekmek mayası üreticileri arasında yer alan Pakmaya, kurulduğu günden beri sürdürdüğü istikrarlı büyümeyle beş kıtada milyonlarca insana kaliteli ekmek mayası ve ekmek katkı maddeleri ulaştırmaktadır. Pakmaya, Türkiye’de pazar lideri olmasının yanı sıra, dünya pazarlarında da başarısını kanıtlamış bir markadır. Beş kıtada, sayısı yüzü aşan ülkede satılmakta, ekmek ve hamur işleri üretiminde beğenilerek kullanılmaktadır.