SİLVERLİNE ŞİRKETLERİ TEK NOKTADAN YÖNETİLECEK

Silverline, stratejik büyüme hedefini destekleyecek entegre bir sistem kurmak amacıyla başlattığı SAP ERP projesini Elsys uzmanlığında gerçekleştirecek

IstanbulAnkastre mutfak sektörünün öncü markalarından Silverline, grubun IT hizmetlerinden sorumlu şirketi Gümüş Grup aracılığıyla yönetim süreçlerini tek çatıda toplamak amacıyla, Elsys çözüm ortaklığında SAP ERP sistemine geçiyor. İlk etapta üretim ve pazarlama faaliyetlerini yürüten beş şirketin kapsam dâhiline alınacağı projede, uluslararası kabul görmüş en iyi iş süreçlerinin içselleştirilmesi sağlanacak.

Silverline, SAP ERP projesiyle, iş hedeflerine uygun olarak global boyutta yeni iş modellerine entegrasyon kabiliyeti kazanmayı, SAP ekosistemindeki sektörel tecrübeden yararlanmayı, kabul görmüş en iyi iş uygulamalarından faydalanarak kurumda değer yaratmayı, çalışanların etkinliklerini artırmalarına yardımcı olmayı ve bilgiye dayalı yönetim kültürü olgunluğunu geliştirmeyi hedefliyor. Elsys danışmanlığındaki proje kapsamında, halihazırda kullanılmakta olan servis otomasyonu ve B2B gibi uygulamalar da SAP sistemine entegre edilecek.

Türkiye piyasasında 92 bölge temsilciliği kanalıyla ulaştığı 450’den fazla tali bayi ağıyla satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmekte olan Silverline, stratejik hedeflerine ulaşmak açısından SAP ERP projesinin önemli rolü olacağına inanıyor. Önümüzdeki yıllar için agresif bir büyüme hedefleyen Silverline, bu büyümeyi destekleyecek karar destek sistemlerini SAP çatısı altında toplamayı, böylece hem bilgiyi en etkin biçimde kullanmayı, hem de çalışan motivasyonunu ve şirketin değerini artırmayı amaçlıyor.

Gümüş Grup İş Geliştirme Müdürü Utku Aygül, proje hakkında şunları söylüyor: “SAP’yi seçmemizde, SAP’nin kendini kanıtlamış, olgun bir iş çözümü olması ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılan iş süreçlerini bünyesinde barındırması etkili oldu. Proje, hem Elsys hem de Gümüş Grup tarafında referans proje olma iddiasıyla devam ediyor. Önemli ölçüde ihracat yapan ve hisse senetleri borsada işlem gören Silverline için yapılan her tür çalışma aslında Türk ekonomisinin gelişimine önemli katkı sağlıyor. Bu bakış açısıyla, SAP projesine çok değerli anlamlar da yüklenmiş durumda.”

Proje kapsamında, Üretim Planlama, Satınalma ve Lojistik, Muhasebe ve Finans, Duran Varlıklar, Kalite Kontrol, Mühendislik Yönetimi, Satış ve Dağıtım, CRM ve EFT gibi modüller devreye alınacak.

Silverline hakkında
1994 yılında Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Silverline, teknoloji ve tasarımı buluşturduğu kaliteli ürünleriyle kısa sürede Türk ankastre sektörünün önde gelen oyuncuları arasında yerini aldı. Silverline, 2000 yılından itibaren farklı mutfak eşyaları da üretmeye başladı. Teknolojik altyapısıyla 75 bin metrekarelik bir alanda üretimini gerçekleştiren Silverline, yıllık 750 bin adet ankastre mutfak ürünü üretim kapasitesine sahip bulunuyor. Türkiye piyasasında 400 bayiyle satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdüren Silverline, 20’si münhasır olan 180 yetkili servisiyle satış sonrası hizmet kalitesi konusunda da çalışıyor. Türkiye’nin en büyük aspiratör ve davlumbaz üreticisi Silverline, uluslararası pazarlarda da tercih ediliyor ve yaklaşık 50 ülkeye ihracat yapıyor.

İlgili Kişi:
Eray Çoşan

Marjinal Porter Novelli

0212 219 29 71

erayc@marjinal.com.tr

www.elsys.com.tr
Elsys Danışmanlık, şirketlerin bilgi ve iletişim teknolojilerine ilişkin gereksinimlerini karşılamak üzere, kurumsal yazılım çözümleri, mobil uygulamalar, sistem ve donanım entegrasyonu alanlarında hizmet sunmaktadır. SAP uygulamalarında Türkiye’de en fazla proje deneyimine sahip olan Elsys’in 155’i danışman olmak üzere 180 kişilik kadrosu bulunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenada da projeler üstlenen Elsys, şirketlerin teknolojiden yararlanarak rekabet güçlerini artırmalarına destek olmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da olan şirket, Dubai’de de bir ofise sahiptir. Elsys’in SAP, ProAct International, Nakisa, Redwood, Intermec ve Cisco gibi kuruluşlarla çözüm ortaklıkları bulunmaktadır.