SAP TM 8.0 UYGULAMASI İLK KEZ IATCO İLE HAYATA GEÇİRİLDİ

IstanbulSAP Transportation Management 8.0 (TM 8.0) ürünü ilk kez bir SAP müşterisinde hayata geçirilmesinin ardından genel satışa sunuldu.

Suudi Arabistan merkezli Abudawood grubunun amiral gemisi olan Ismail Abudawood Trading Company (IATCO), geçtiğimiz Haziran ayının ilk günlerinde TM 8.0 uygulamasını kapsamlı olarak hayata geçirildi. Projenin başarısındaki başlıca etken ise uçtan uca tüm nakliye yönetimi fonksiyonlarını içeren bir projenin, yepyeni bir ürün ile 4 ay gibi kısa bir sürede tamalanmasıdır.

SAP dünyasının en kapsamlı nakliye yönetimi uygulamalarından olan bu projenin canlıya alındığı Abudawood grubu, aralarında şirket merkezinin de yer aldığı Suudi Arabistan dahil olmak üzere 6 ülkede faaliyet göstermekte. Mısır, Pakistan, Bahreyn, Yemen ve Irak ülkelerinde de ana iş kolu olan “toptan dağıtım” (wholesale distribution) dalında hizmet veren ve hızlı tüketim maddelerini pazara sunan Abudawood grubunun sadece Suudi Arabistan’da IATCO şirketine ait 2010 yılı cirosu 1.1 milyar USD’nin üzerinde. IATCO’nun geniş ürün yelpazesinde Procter & Gamble, Quaker, Clorox ve United Riceland gibi küresel üreticiler yer almakta.

10.10.2010 tarihinde CRM TPM ve TM 7.0 gibi fonksiyonları da içeren geniş kapsamlı bir SAP ERP projesini canlıya geçiren IATCO, bunu takip eden yedinci ayın sonunda SAP TM 8.0 ürününü dünyada başarıyla kullanmaya başlayan ilk organizasyon oldu.

Uygulamaya alınan projenin öne çıkan özelliklerinden bazıları şu şekilde:

  • Teslimat ve nakliye işlemleri üzerinden SAP sistemleriyle kolay entegrasyon
  • Her tür filo türünde tam yada kısmi araç doluluk oranlarına göre planlama, yeniden düzenleme ve yürütme yeteneği
  • SAP Event Management ürününün sunduğu izleme yeteneği ile tüm nakliye sürecinde adım adım takip edebilme
  • Planlama adımının sonucuna dayalı gelişmiş nakliye maliyet hesaplaması
  • Tedarik zinciri boyunca ilerleyen yükün daha iyi yönetilebilmesi

İlk SAP TM 8.0 projesi 4 ay gibi kısa bir sürede SAP Consulting tarafından başarıyla hayata geçirilmiştir.