BALIK ÜRETİMİNİN LİDERİ KILIÇ HOLDİNG, TEKNOLOJİ YATIRIMINA SAP İLE DEVAM EDİYOR

IstanbulTürkiye’nin en büyük su ürünleri kuruluşu Kılıç Holding A.Ş., kurumsal yazılım platformunu MBIS danımanlığında yenileyerek, iş süreçlerini SAP üzerinden takip edecek. Bu karar doğrultusunda MBIS, 12 Temmuz 2011’de yapılan kick-off toplantısıyla SAP ECC 6.0 & Bussines Objects Projesi’ne başladı.

Balık yetiştiriciliği ile balık ve balık yemi üretimi alanlarında faaliyet gösteren Kılıç Holding’e bağlı olan toplam 4 şirkette; Projede Malzeme Yönetimi (MM), Üretim Planlama (PP), Satış Dağıtım (SD), Mali Muhasebe (FI), Maliyet Muhasebesi ve Kontrol (CO), Kalite Yönetimi (QM), İnsan kaynaklarının özlük bilgileri, bordro ile ilgili iş süreçlerinde İnsan Kaynakları (HR), Kantar ve Kılıç Holding’in tüm rapor ihtiyaçlarında BusinessObjects (BO) modülleri kullanılacak.

Bodrum merkezli projenin, 1 Ocak 2012 tarihinde canlıya geçmesi bekleniyor.

Kılıç Holding Hakkında
Kılıç Holding, 20 yıla yaklaşan profesyonel deneyimi ile kurulduğu tarihten bu yana Türk akuakültür sektöründe faaliyet gösteriyor. En son teknolojilerin kullanıldığı, çevreye duyarlı, modern üretim tesislerinde üretilen balıkları dünya pazarlarına sunan Kılıç Holding, ihracat odaklı çalışmalarıyla sektörün lideri konumunda bulunuyor.

Kılıç Holding’in entegre üretiminin ilk halkası içerisinde deniz balığı ve alabalık üretiminde 4 adet kuluçkahane (yavru balık üretimi) ve 2 adet adaptasyon tesisi yer alıyor. Bu tesisler 320 milyon adet/yıl üretim ile dünyanın en büyük kapasitesine sahip bulunuyor. Entegrasyonun ikinci halkası içerisinde yer alan 26 adet balık yetiştirme tesisi de 40.000 tonluk üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyüğü konumunda yer alıyor. Entegrasyonun üçüncü halkasını oluşturan ve ekstruder teknolojisi ile balık yemi üreten 2 adet fabrika ise yıllık 80.000 ton kapasitesiyle Kılıç Holding’i, Türkiye’nin en büyük balık yemi üreticisi konumuna getiriyor.