NİSAN ENERJİ, İŞ SÜREÇLERİNİ BTC’NİN DANIŞMANLIĞINDA SAP’YE TAŞIDI

IstanbulTürkiyenin özellikle Karadeniz bölgesinde, nehir tipi regülatörlü ve barajlı hidroelektrik santralleri ile yatırımlarına başlayan Nisan Elektromekanik Enerji San. ve Tic. A.Ş., BTC danışmanlığında yürütmekte olduğu SAP projesini 3 ay gibi kısa bir sürede başarı ile tamamladı.

Proje kapsamında Mali Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Bakım Onarım modüllerinin yanı sıra BTC tarafından SAP NetWeaver Portal teknolojisi ile geliştirilen PMUM Entegrasyon paketi de devreye alındı. Bu sayade Piyasa Mali Ulaştırma Merkezi (PMUM) Dengeleme Güç Piyasası Nihai Yazılımında yayınlanan talimat, fiyat, sayaç okuma, uzlaştırma, SMF gibi verilerin de otomatik olarak güncellenerek sisteme aktarılması sağlanmış oldu.

Nisan Enerji, SAP ERP uygulaması ile iş süreçlerini daha merkezi, güvenilir ve işlevsel hale getirdi. İlk olarak Ataç A.Ş. ve Boydak Enerji Üretim A.Ş. ortaklığındaki Nisan Enerji ile hayata geçirilen SAP projesinin aynı kapsam ile Boydak Grubuna bağlı olan Muradiye Enerji ve Boydak Enerji şirketlerinde de uygulaması devam etmektedir.