UNİTEAM’İN KAHRAMANMARAŞ’TAKİ İKİNCİ PROJESİ OLAN İSKUR PROJESİ BAŞLADI.

IstanbulUniteam, Mado projesinden sonra Kahramanmaraş’taki ikinci projesi olan İskur projesine 15 Haziran’da kick off toplantısını yaparak başladı.

İskur projesi kapsamında Finansallar, Duran Varlık, Maliyetlendirme, Malzeme Yönetimi, Satış-Dağıtım, Üretim Yönetimi ve Kalite Kontrol modüllerinin yanı sıra Business Objects BI Raporlama modülünün de uygulaması gerçekleştirilecektir. Proje Ocak 2012 itibari canlı kullanıma geçirilecektir.

İskur hakkında:
1991 yılında, pamuk ticareti ve çırçırcılıkla faaliyetlerine başlayan İskur, günümüzde iplikten örme ve dokuma kumaşa, boya apreden konfeksiyona, tekstil sektörünün her alanında ve enerji sektöründe faaliyet gösteriyor. İskur Grup, 1500’ün üzerinde çalışanıyla, tarım işletmelerinde kendi pamuğunu üreten, bu pamuğu entegre tesislerinde işleyerek konfeksiyon ürünü haline getiren, ürünlerinin %70’inden fazlasını İtalya’dan Rusya’ya, Fas’tan Brezilya’ya 4 kıtada 30’un üzerinde ülkeye ihraç eden, enerji yatırımlarıyla da faaliyet alanını her geçen gün genişleten, Kahramanmaraş ve Türkiye’nin önemli istihdam yaratan gruplarından bir tanesidir.

1991 yılında open-end iplik yatırımı ile sektöre adım atan İskur; 1996 yılında ikinci, 2001 yılında ise üçüncü open-end iplik tesislerini faaliyete geçirmiştir. 2003 yılında ürün yelpazesini genişletmek ve müşteri ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için ring ipliği üretimine de başlayan firma, 2008 yılında dördüncü open-end iplik tesisini kurarak, bu alanda bölgesinde söz sahibi firmalar arasına girmiştir. İskur Grup, farklı müşteri taleplerini karşılayabilmek ve yüksek kalitedeki ipliklerini kumaşa dönüştürmek amacıyla 1998 yılında modern bir yuvarlak örme tesisi kurmuştur. Yatırımlarına 2007 yılında Modena Mensucat Dokuma San. ve Tic. A.Ş.’yi ekleyerek tekstil sektöründe daha güçlü bir konuma gelen İskur, entegre bir fabrika olmanın avantajlarını da kullanarak dokuma kumaş sektöründe de mükemmel servis ve kalite anlayışını sürdürmektedir. Tüp ve açık en formundaki yuvarlak örme kumaşların en iyi kalitede boyar madde ve kimyasal madde kullanımı ile, yüksek renk haslıklarında, çevreye saygılı bir biçimde önterbiye-boya-apre işlemlerini gerçekleştiren Bil-Kur Tekstil Boya Tic. ve San. A.Ş. de 2002 yılından itibaren İskur Grup’ta faaliyetlerini sürdürmektedir. İskur, 2007 yılında üretime alınan İskur Konfeksiyon San. ve Tic. A.Ş. ile bir taraftan dünya markalarının güvenilir tedarikçisi olma başarısını gösterirken; diğer taraftan da kendi markasını yaratmaya yoğunlaşmıştır.

Tekstilde tam entegrasyonu sağlayan İskur Grup, 2004 yılında nehir tipi hidroelektrik santralinden elektrik üreterek Türkiye’de bir ilke imza atmıştır. Günümüzde su, rüzgar, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımları artarak devam eden İskur Grup geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.