ELSYS, OTOTRİM’İN KURUMSAL SÜREÇLERİNİ SAP’YE TAŞIYOR

İstanbulKurumsal süreçlerini Elsys danışmanlığında SAP uygulamalarına taşıyan Ototrim, finansal ve lojistik süreçlerini tek bir sistem üzerinden yöneterek entegre veri güvenilirliği ve verimlilik hedeflerini gerçekleştirmeyi planlıyor.

1980 yılından bugüne otomotiv yan sanayinde hizmet veren ve Romanya, İngiltere, Almanya, Arjantin, İspanya gibi ülkelere ihracat yapan Ototrim’in hedefleri arasında tüm süreçlerde entegrasyon sağlamak yer alıyor. Bu doğrultuda veri bütünlüğü ve güvenilirliğin sağlanması sonucu etkin yönetsel raporlama yapılmasına olanak tanıyarak, operasyonel verimliliği artırmayı hedefleyen firma, SAP ERP Projesi ile malzeme yönetimi, üretim planlama, satış dağıtım, mali muhasebe, maliyet muhasebesi, kalite yönetimi, insan kaynakları bordro yönetimi gibi SAP ERP‘nin tüm temel modüllerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Proje sonunda, özellikle mali ve finansal raporların hazırlanması sürecinde zaman tasarrufu sağlanması amaçlandığından, dönem sonu mali kapanış işlemlerinin hızlanması öngörülüyor. İş akışları ile yönetilen satın alma onay, değişiklik yönetimi, fiyat güncelleme süreçlerinin devreye alınması da Elsys danışmanlığında gerçekleştirilecek olan proje çerçevesinde, hiyerarşik masraf yeri yapılandırması ile detaylı gider analizlerinin yapılması mümkün hale gelecek.

SAP çözüm ve iş süreçlerini başarılı bir şekilde uygulayan İspanyol Grupo Antolin ile olan ortaklığının bir sonucu olarak kurumsal süreçlerinde SAP yazılımları ile iyileştirmeye giden Ototrim, Elsys’in başarı ile hayata geçirilen güçlü referans projeleri ve geniş uzman kadrosunu duyduğu güvenle işbirliğine gitme kararı aldığını ifade ediyor.