SAP KURUMSAL DESTEK GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbulSAP Kurumsal Destek Günü (ES Day) 27 Ekim Perşembe günü İstanbul Sofa Otel’de yaklaşık 50 üst düzey yöneticinin katılımı ile gerçekleşti. EMEA bölgesinden gelen Kurumsal Destek bölümü uzmanlarının bilgi birikiminin, Türkiye’deki ekibin yerel deneyimiyle birleştirilerek SAP müşterilerine sunulduğu SAP Kurumsal Destek Günü etkinliğine SAP EMEA Bölgesi Kurumsal Destek Bölümü Başkanı Marcel Jung ev sahipliği yaptı.

Günümüzün hızla değişen ve belirsizlikler içeren iş dünyasında, kurumlar iş stratejilerini oluşturmak, operasyonu yürütmek, hızlı ve etkin kararlar verebilmek için entegre uygulamalar, teknolojiler ve iş ağlarına ihtiyaç duyuyor. Uzun vadeli karlılık ve başarı için, şirketlerin doğru araçları ve altyapıyı kullanması gerekiyor. SAP Kurumsal Destek, uzun vadeli karlılık ve başarı için doğru araçlara ve altyapıya ihtiyacı olan kurumlara, SAP olan ve olmayan tüm çözümlerde risklerini minimize etmelerine, inovasyonu hızlandırmalarına ve uygulama hayat döngüsünü yönetmelerine tam destek olacak şekilde tasarlanmış bir proaktif bakım destek programı sunuyor. Dahası SAP’nin bu yeni uygulamasıyla çalışan verimliliğinde yaklaşık %20-30 arasında, toplam IT maliyetlerinde ise %20’ye yakın bir iyileşme olması bekleniyor.

SAP Business Suite bakım programı 2020 sonuna dek uzatıldı

SAP Kurumsal Destek Günü çatısı altında, SAP müşterilerine sahip oldukları destek programından ne şekilde değer elde edebilecekleri tanımlanırken, SAP Kurumsal Destek ile ne tür hizmetler alabileceklerini keşfetmeleri sağlandı ve SAP Kurumsal Destek Akademi’nin ekiplerin bilgi ve yeteneklerini nasıl desteklediği konusunda bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik sırasında yaptığı açıklamada “Geniş kapsamlı yazılım güncellemeleri, normal şartlarda kurumdaki tüm sistemleri etkiler ve verimliliğe engel olur. Ancak SAP Business Suite çözümleri tam tersi bir şekilde, şirketlerin mevcut sistemlerinde ve verimliliklerinde kesintilere neden olmadan, inovasyonlarını sürdürmelerine destek oluyor. SAP Business Suite dahilindeki çözümlerde büyük ve yıkıcı güncellemeler sunmak yerine, üç aylık dönemlerde sürekli inovasyon sağlayarak kurum faaliyetlerinin gereksiz kesintilere uğramasını önlüyoruz,” diyen EMEA Bölgesi Kurumsal Destek Bölümü Başkanı Marcel Jung sözlerine şöyle devam etti: “SAP olarak mobil, analitik uygulamalar, bulut bilişim ve bellek-içi (in-memory) bilişim alanlarında geliştirdiğimiz çığır açan teknolojilerle şirketlere evrimsel boyutta büyük yenilikler sunuyoruz. Bu nedenle önemli SAP Business Suite çözümlerine yönelik sunduğumuz ana bakım güncellemelerini 2020 yılı sonuna dek beş yıl daha uzatmış bulunuyoruz. Yazılım sektöründe bir benzerinin daha olmadığı bu uzun vadeli öngörülebilirlik imkanının müşterilerimizin başarıya ulaşmaları için gösterdiğimiz çabaları çok iyi yansıttığını düşünüyorum.”