SAP KALİTE ÖDÜLLERİ 2011

MadridSAP EMEA Kalite Ödülleri 2011; 8-10 Kasım’da Madrid’de gerçekleşen SAPPHIRE NOW etkinliğinde düzenlenen törenle duyuruldu. Bu yıl Türkiye’den Altın Ödülü kazanan firma Çalık Holding oldu.

SAP’nin medya firmaları için geliştirdiği IS-Medya çözümünün MAM (Medya Reklam Yönetimi) ve CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) uygulamalarını tercih eden Çalık Holding, Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı gazete, dergi ve internet sitelerinin reklam ve rezervasyon işlemleri, raporlamalar, aktivite yönetimi, prim hesaplamaları gibi süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor. Çalık IT ve SAP Consulting birlikteliğinde gerçekleşen Türkiye’nin ilk SAP IS-Medya implementasyon projesi; 15 ay gibi kısa bir sürede canlı kullanıma geçti. SAP – Çalık Holding projesi; aynı zamanda Türkiye’nin ilk Gelir Realizasyonu uygulamalarından biri olarak da önem taşımaktadır.

Mustafa Nevzat SAP Netweaver Projesi de bir iş ortağı ile gerçekleştirilen ‘Yeni İş Çözümünün Uygulanması’ kategorisinde ödül kazandı. Temel hedefi öncelikle zaman ve kaynak tasarrufunu sağlamak, süreçleri sadeleştirerek daha yönetilebilir hale getirmek olan proje kapsamında SAP Netweaver, BTC’nin danışmanlığında 3 ay gibi kısa bir sürede devreye alındı. Sürekli artan rekabet ortamında Mustafa Nevzat’ın hem iş süreçlerini hem kurumsal iletişimini daha esnek ve şeffaf hale getirerek güçlendirmesi ve hız kazandırması gerekiyordu. SAP Netweaver 7.3 Projesi ile Mustafa Nevzat çalışanları; Portal ile şirket içinde ve dışında günlük işlerini yürütürken ihtiyaç duydukları uygulamalara, servislere ve ilaç sektörüne özgü bilgilere daha etkin ve kolay erişmenin yanı sıra, SAP Netweaver BPM ile yeniden modellenen iş akışları ile süreçlerini yönetir ve izler hale geldi.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika(EMEA) ülkelerinden adayların başvurduğu Kalite Ödülleri, her yıl SAP projelerini ve programlarını mükemmel biçimde uygulayıp, böylelikle üstün fayda sağlayan SAP müşterilerini ödüllendiriyor. SAP, açık kalite standartlarının yanı sıra, odaklanma ve yönlendirme gerektiren başarılı uygulamaların ödüllendirilmeyi hak ettiğine inanıyor.

Adayların, SAP Kalite Ödülleri’ne sahip olmak için bazı odak alanlarda SAP’nin kalite prensiplerini kullanması gerekiyor. Bu alanlar; karmaşık teknik ve iş süreçleri gerektiren yazılım uyarlamalarını etkin biçimde yönetme, uygulamada mükemmelliği yakalayarak belirgin fayda sağlama, düşük maliyetli uyarlamaları günümüz taleplerini karşılayacak şekilde hızlı biçimde gerçekleştirip değer yaratma olarak sıralanıyor.

Aktif Kalite Yönetimi organizasyonu sayesinde iş ortakları ve müşterileriyle daha yakın temasta çalışan SAP; böylelikle riskleri azaltarak, SAP çözümlerinin başarıya ulaşmasını garanti altına almayı hedefliyor.