SAP TÜRKİYE GÖNÜLLÜLERİ ENGELSİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞTI

İstanbulHer yıl binlerce SAP çalışanının gönüllü olarak dünyanın dört bir yanındaki projelere vakit ayırdığı SAP Hizmet Ayı etkinliğinin bu yılki odak noktası Çevre ve Eğitim oldu.

SAP’nin sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde bu yıl yedincisi düzenlenen ve 24 ülkedeki 30 SAP lokasyonunda gerçekleştirilen “SAP Hizmet Ayı” aktivitesinin Türkiye ayağı için SAP Türkiye çalışanlarından oluşan gönüllüler; 2 Kasım tarihinde İstanbul Kadıköy’de bulunan Hayriye Kemal Kusun Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’ndeydi.

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte, SAP Türkiye çalışanlarının oluşturduğu gönüllüler ekibi, Hayriye Kemal Kusun Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin öğrencileri ile birlikte okul bahçesini kullanılır bir hale getirmek için gün boyunca çalıştı. Öğrencilerin açık havada aletli spor yapabilecekleri özel bir alan oluşturan gönüllüler, kuş evleri ile donatılmış bir de bahçe düzenlemesi yaptı.

Her yıl, dünya çapında sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen SAP çalışanları farklı alanlarda yardım projelerinde gönüllü olarak görev alıyor. SAP, tüm sosyal sorumluluk çalışmalarında “yardım etmek” felsefesini esas alıyor. Bu felsefe, sadece maddi bağışları değil, aynı zamanda kâr amacı gütmeyen organizasyonların aktivitelerine gönüllü kişisel katılımı da kapsıyor. SAP Türkiye çalışanları, Eylül ayında da şirket içinde kırtasiye malzemesi topladıkları ‘Okula Hazırlık’ kampanyası ile SAP Forum etkinliği kapsamında TOÇEV’e bağış yaparak etkinlik sponsorlarına sertifika vermiş ve öğrencilerin yıl boyunca üç kez okul, kırtasiye ve kışlık destek gibi farklı yardım paketleri almalarına öncülük etmişti.