SAPPHIRE NOW VE SAP TECHED ÇİN: İNOVASYONUN YENİ MERKEZİ ÇİN OLACAK

PekinMadrid’in ardından 15 – 17 Kasım tarihlerinde Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleşen SAPPHIRE NOW ve SAP TechED etkinliğine SAP tarafından açıklanan 2 milyar doları aşan Çin yatırımı damgasını vurdu. Buna göre SAP; global olarak sürdürdüğü inovasyon çalışmalarını, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin’i de kapsayacak şekilde sürdürecek. Çin’de büyümeyi uzun vadeli olarak belirleyen SAP, bu amaçla 2015’e kadar 2 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı planlıyor.

Etkinlikte yaptığı konuşma ile Çin’de gerçekleştirilecek inovasyon çalışmalarının ipuçlarını veren SAP Yönetim Kurulu Eş Başkanı Bill McDermott, SAP’nin son 20 yılda Çin’de başarılı bir büyüme grafiği gösterdiğini kaydetti. Kurumların ve SAP ekosisteminin ihtiyaçlarına tam olarak karşılık verebilecek biçimde operasyonları ölçeklendirmek istediklerini belirten McDermott, SAP Labs ve SAP Araştırma Tesislerinin Çin’deki müşteri kitlesi için inovasyona yön vermeyi sürdüreceğini ifade etti. “Çin’de daha fazla Ar-Ge tesisi oluşturup, binlerce kişiye iş sağlayacağız. Daha fazla danışman ve uzman değiterek, dünya kalitesindeki kıyaslama metodolojimizi Çin’e getireceğiz.” diyen McDermott, Çin’i bir bilgi tabanlı bir toplum haline getirerek sürdürülebilir büyümeye katkıda bulunmak istediklerini ekledi.

SAP’nin büyüme odakları: çözüm oluşturmak, çözüm sunmak, çözüme destek vermek ve BT ekosistemini büyütmek

Müşterilere fayda sağlayacak nitelikteki inovasyonun, bölgedeki SAP-Sybase ortaklığını güçlendireceğinin bilincinde olan SAP; ülkenin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek için öncelikli inovasyon merkezini Çin’deki SAP Labs olarak tayin etmiş durumda. Büyümek için pazardaki varlığını da artırmayı planlayan SAP, müşterilerine daha yakında çözüm ve destek sunabilmek amacıyla 2015’e kadar yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayıp, ülke genelinde 5 ila 7 arasında yeni ofis açmayı hedefliyor.

Katma değer sağlayan ve inovasyona destek olan servis ve destek işlevlerine yapılacak bir yatırımın da büyüme hedeflerine ulaşmak için gerekli olduğunu bilen SAP Aktif Global Destek (SAP AGS) organizasyonu, Çin pazarında faaliyet gösteren şirketlerin ihiyaçlarına özgü destek sunabilmek için çalışmalarını hızlandırıyor.

SAP’nin Çin’de yapacağı inovasyon ve büyüme çalışmalarını heyecan verici olarak nitelendiren SAP Çin Başkanı Hera Siu, “Tazelenen üstün kararlılığımız ile Çinli şirketlerin daha iyi çalışmalarını sağlamaya ve beş yıllık planımızın kilit bileşenlerinden biri olan Çin’in bilgi tabanlı bir ekonomiye dönüşmesine katkıda bulunuyoruz. Bu ayrıca SAP ekosistemindeki müşteriler ve iş ortakları için Çin’deki BT sektöründe inovasyonu teşvik eden bir çalışma olacak.” dedi.