SAP, SUCCESSFACTORS ALIMIYLA BULUT VİZYONUNU GENİŞLETİYOR

KaliforniyaBulut tabanlı İnsan Kaynakları Yönetimi (Human Capital Management – HCM) alanında sunduğu çözümlerle pazar lideri konumunda bulunan SuccessFactors, SAP tarafından satın alındı. Hisse başına 40 dolar bedelle gerçekleşen satın alma sonrasında; SuccessFactors’un kurumsal değeri yaklaşık olarak 3,4 milyar dolar olarak belirlendi. Sahip olduğu başarılı ekip ve teknolojiler ile bundan böyle SAP’nin bulut çözümleri arasında hizmet verecek olan SuccessFactors; SAP’nin bulut uygulamaları, platform ve altyapılarında yakaladığı ivmenin artışını sağlayacak. SAP ile SuccessFactors arasındaki işbirliğiyle, ilgili iş süreçlerinin yönetimi için gelişmiş, uçtan uca bulut çözümlerinin hazırlanması bekleniyor.

SAP’nin bulut, yerleşik ve mobil cihazlar üzerinde sunulan çözüm stratejisini bir adım öteye taşıyan satın alma; temel uygulamalar ve analitikteki inovasyonu artırmak, devrim niteliğinde bellek içi teknolojiler sunmak, kurumsal mobilitede liderliği sürdürmek ve bulut portföyünü büyütmek için SAP’nin hedeflediği büyüme alanlarındaki bir dizi stratejiye dayanıyor. SuccessFactors çözümleri, SAP’nin temel HCM ürünlerinin yanı sıra güçlü bulut portföyünü de yüksek seviyede tamamlayan özellikler taşıyor. Bu ürünler, bulut pazarı için geliştirilen SAP Business ByDesign ve büyük ölçekli kurumlar için geliştirilen SAP Sales on Demand gibi SAP’nin iş bulut ürünleri serisini kapsıyor.

Satın almayı değerlendiren SAP Co-CEO’su Bill McDermott, “Bulutu SAP’nin gelecekteki büyümesinin temeli olarak görüyoruz. SuccessFactors’ın liderlik ekibi ve teknolojisi, SAP ile birlikte bulut bilişimde büyük bir güç yaratacaktır. Bu satın alma, CEO’lar için global olarak en öncelikli olan, çalışanları ve yeteneklerini yönetme konularında başarılı olmamızda bize yardımcı olacaktır. SAP ve SuccessFactors birlikte, buluttaki büyümemizi hızlandıracak güçlü sinerjileri ile müşteriler için büyük bir iş değeri yaratacaklardır” dedi.

SAP Co-CEO’su Jim Hagemann Snabe ise, “SAP’nin bulut ve yerleşik çözüm portföyü yoluyla sunduğu deneyim, müşteriler için kritik önem taşıyan yüksek performanslı, düşük maliyetli, doğal bulut uygulamaları sağlamada SuccessFactors’ın dünya çapındaki deneyimiyle çok iyi uyuştu. Cihazlarda, bulutta veya yerleşik olarak herhangi bir çözüm ihtiyacını karşılamak için sürekli olarak uçtan uca çözümler sağlamada endüstriye birlikte öncülük edeceğiz” açıklamasını yaptı.