VODAFONE GLOBAL, SAP SİSTEMİ İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

İstanbul5 kıtada ve aralarında Türkiye de olmak üzere 30 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone, sahip olduğu küresel tecrübelerini kullanarak mobil iletişim dünyasındaki en yeni hizmet ve teknolojileri 2006’dan bu yana Türkiye’deki abonelerinin hizmetine sunuyor.

Vodafone Türkiye, EVO olarak adlandırılan Vodafone’un Finans, Tedarik Zinciri ve İnsan Kaynakları operasyonlarını destekleyen global SAP transformasyon programını 3 Ekim 2011’de canlıya geçirdi.

Yeni global SAP platformunun dizaynını ve Avrupa’daki Vodafone ülkelerine bu yeni platformun kurulumunu Accenture, Vodafone ile birlikte çalışarak gerçekleştirdi. Macaristan, Almanya, Portekiz, İspanya, Hollanda ve Lüksemburg’un ardından Release 7 kapsamında Vodafone Türkiye, İtalya ve Yunanistan başarılı bir şekilde eş zamanlı olarak canlı kullanıma geçti.

Proje kapsamında ECC’nin yanı sıra SAP SRM, XI ve Portal kurulumları gerçekleştirildi. Yeni kurulan sistem ile çalışan/yönetici self-servis portal uygulamaları, profesyonel ve self-servis (SRM) satınalma çözümleri, finans çözümleri ile lokal sistemlerle entegrasyon ve yeni data modellerine dönüşüm ile bunların yeni sisteme aktarılması sağlandı.

Vodafone Türkiye ile Vodafone Grup’un entegrasyonun sağlandığı proje kapsamında ayrıca 2010 yılında satın alınan telekom operatörü Borusan Telekom’un Vodafone süreçlerine ve EVO SAP sistemine entegrasyonu da gerçekleştirildi.