BERKO İLAÇ, SAP BUSINESSOBJECTS İLE HIZINA HIZ KATTI

İstanbulSatış verileri ve performans analizlerine kolay ulaşılabilen entegre bir raporlama sistemi kurmak isteyen Berko İlaç, Elsys ile işbirliği yaparak tüm şirket fonksiyonlarını kapsayan bir iş zekası projesinin hayata geçirilmesini sağladı.

Genişleyen iş hacmini daha etkin bir biçimde kontrol edebilmek için başlanan iş zekası projesinin hayata geçirilmesinin ardından kurumsal raporlama ve analiz süreçlerini yeniden yapılandıran Berko İlaç, performans analizlerini de içeren tüm verilerine tek bir portalden erişilebilen kurumsal bir yapıya kavuştu.

Kurumsal süreçlerde tam entegrasyon


İlaç üretiminin hata kabul etmeyen yapısının da göz önünde bulundurulduğu SAP ERP ve karekod barkod uygulama projelerini Elsys danışmanlığında daha önce hayata geçiren Berko İlaç, iş zekâsı projesi ile de etkin raporlama yaparak, güvenli ve anlık kararlar alma imkânına sahip oldu.

Süreç optimizasyonuna yönelik projenin de tamamlanması ile birlikte, şirketin canlı sisteminde bulunan raporların kullanıcılara tanıtımı yapıldı. Bu sayede, departmanlar arasındaki bilgi akışının entegre bir şekilde sağlanması ile sürdürülebilir büyüme hedefini gerçekleştirmek için önemli adımlar atıldı.

Verimli süreçler, sürdürülebilir bir büyüme


Tamamlanan teknik altyapı ve SAP BusinessObjects kurulumları sonrasında, Berko İlaç’ın operasyonel verimliliği artırılarak karar destek mekanizmaları sistemsel olarak hızlandırıldı. Bütçe ve kârlılık projelerinin de sonlandırılması ile birlikte şirket genelinde tam entegrasyon sağlanmış olacak.