SAP CRM VE ERP PROJELERİYLE İHLAS GAZETECİLİK’TE YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

İstanbulMedya sektörünün önde gelen firmalarından İhlas Gazetecilik A.Ş., BTC danışmanlığında yürüttüğü SAP ERP ve SAP CRM projeleri ile kurumsal kaynakların daha etkin kullanılmasını sağladı.

Proje kapsamında, BTC’nin danışmanlığında 6 aylık kısa bir süre içerisinde SAP ERP Mali İşler, Maliyet Muhasebesi, Karlılık Analizi, Satış Dağıtım, Üretim Planlama, Malzeme Yönetimi, Bakım Onarım, Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları ve SAP CRM uygulamaları da devreye alınmıştır. İstanbul haricinde Ankara, İzmir, Adana, Trabzon ve Antalya’da bulunan baskı tesisleri da eş zamanlı olarak tüm süreçlerini SAP üzerinde yönetmeye başlamıştır.

Matbaa satış ve teklif uygulaması varyant konfigürasyon altyapısı üzerinde hazırlanmış olup, parametrik bazda fiyatlandırma kullanılmıştır. Esnek fiyatlandırmanın yanısıra, anlık olarak o satışın şirkete olan maliyetinin teklif esnasında analiz edilmesi ve gerekli durumlarda onaya sunulması sağlanmıştır. Satış siparişi bazında üretim süreci başlatılarak faturanın kesilmesi ile beraber siparişin net karlılığının analiz edilmesine olanak tanınmıştır.

SAP CRM sisteminde reklam rezervasyon ve reklam satış süreçleri kurgulanmıştır. Medya sektörüne spesifik Muhatap Yönetimi, Sözleşme Yönetimi, Seri İlan ve Çerçeveli İlan takibinin uygulanması ve ordinoların anlık olarak ERP ile entegrasyonu sağlanmıştır. Satış ekibinin faaliyetlerini takip etmek ve kurumsal hafızayı oluşturmak için Aktivite Yönetimi uygulaması devreye alınmıştır.

İhlas Gazetecilik, gerçek ve doğru habercilik anlayışına sahip, basın-yayın ahlak ve ilkelerini tavizsiz uygulayan, evrensel ve çağdaş değerlere bağlı yayıncılık çizgisini benimseyen bir gazete olma özelliğini korumaktadır. Yayın hayatına 22 Nisan 1970 tarihinde başlayan Türkiye Gazetesi kuruluşundan bugüne sahibi değişmemiş tek ulusal gazete olarak İhlas Gazetecilik bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.