BURSA ECZACILAR KOOPERATİFİ (BEK), SAP FUAR PORTALİ UYGULAMASI İLE TEDARİKÇİ VE BEK ORTAĞI ECZACILARI BULUŞTURDU

BursaSektöründe Dünya’daki ilk örnek proje olma özelliği taşıyan Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği – TEKB SAP projesi, BIZCON danışmanlığında Eylül 2011’de ilk olarak, Bursa Eczacılar Kooperatifi’nde devreye alınmıştır.

1979 yılında kurulan BEK, 15 şehirde, 18 şube ile hizmet veren ve başta merkezinin bulunduğu Bursa ili ve diğer faaliyet bölgelerinde pazar liderliğine sahip ve yaklaşık 3200 ortağı bulunan bir eczacı kuruluşudur. Bursa Eczacılar Kooperatifi, dünyada ve Türkiye’de sektöre yönelik hareket ve gelişmeleri takip ederek ortaklarının gelişmesini özendirici çeşitli proje ve etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Bu amaçla; Eylül-2011 sonrasında, SAP projesinin devamı niteliğinde yürütülen çalışmalarla, geçtiğimiz Mart Ayı içerisinde, 120 tedarikçi ve 700 BEK ortağının katılımı ile Antalya’da “BekVitrin Avantaj Günleri 2012” fuarını gerçekleştirmiştir. Fuar sürecinin tamamında; yine BIZCON tarafından geliştirilen, SAP Fuar Portal uygulamaları kullanılmıştır.

SAP Fuar Portali uygulaması ile tedarikçi firmalar, katılımcı eczacılar için ürün kataloglarından sipariş girişi yaparken, standart koşulların dışında, özel ıskonto ve vade seçenekleri de sunabilmişlerdir. Ayrıca; geliştirilen raporlar sayesinde, her tedarikçi kendi sipariş girişlerinden hareketle eczane ve malzeme bazında satışlarını raporlayabilmekte, fuar süresince gerçekleştirdiği cirosunu takip edebilmektedirler.

Tedarikçi firmalar, fuar portalı kapsamında yer alan tüm uygulamalar için, kullanıcı yönetimi ile kendi alt kullanıcılarını açabilmekte, şifre işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve en önemlisi de yetki profilleri yardımı ile alt kullanıcıları için, istedikleri yetki seviyelerini tayin edebilmektedirler.

BIZCON tarafından geliştirilen fuar portalı uygulamasının eczacı tarafındaki karşılığında ise; fuar alanında konumlandırılmış kiosk ekranlarına, yaka kartlarındaki barkodları okutmak sureti ile, firma ve malzeme bazında ne kadar sipariş verdiklerini kolaylıkla görebilmeleri ya da isterlerse, bağlı yazıcılardan doküm almalarının sağlanması yer almaktadır. Fuar katılımcısı eczacılar için, ciddi anlamda alım takibi ve ihtiyaç duydukları bilgiye her an ve bireysel olarak erişim imkanı sağlayan bu çalışma , tüm katılımcılar tarafından memnuniyet ve övgü ile karşılanmıştır.

BIZCON’un Portal uygulamalarında uzman danışman ekibi tarafından hayata geçirilen proje, Türkiye’de bu alandaki ilk proje olma özelliğini taşımaktadır.

BIZCON Hakkında;

SAP kurumsal uygulama ve yazılımının Türkiye’de kullanılmaya başlandığı yıllardan itibaren sektör içinde bulunan ekibi ile 13 yıllık deneyime sahip olan BIZCON, SAP Türkiye’nin Servis ve Kanal İş Ortağıdır. Kurumsal Kaynak Planlaması, Finans, Lojistik, İnsan Kaynakları, İş Zekası, HER, Mobil Teknoloji ve Portal uygulamaları ile ilgili sektör bağımsız danışmanlık, proje yönetimi, yazılım geliştirme ve entegrasyon konularında 140 kişinin üzerindeki ekibiyle müşterilerine hizmet sunmaktadır.

BIZCON, SAP dünyasındaki en yeni ürünlerin ve son teknolojik gelişmelerin yakın takipçisi olarak, danışmanlık tecrübesini sürekli geliştirmektedir. BIZCON müşterilerinin yalnız şu andaki değil, gelecekteki beklentilerini de karşılayacak yaklaşımı ile, yeni çözümler oluşturmaya devam ederek Türkiye’nin önde gelen Bilgi Teknolojileri şirketi olmayı hedefleyerek TURQUALITY® Destek Programı’na Bilişim Danışmanlığı alanında da akredite olmuştur.

www.bizcon.com.tr