GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİ SAP İLE CEBIT 2012’YE TAŞINDI

WalldorfBilişim ve teknoloji dünyasını bir araya getiren CeBIT 2012’de SAP, kurumsal uygulamalar, iş analitiği, mobilite, bulut ve veritabanı & teknoloji pazar kategorilerini tanıttı. CeBIT katılımcıları, fuar boyunca SAP HANA platformu ve diğer yenilikçi çözümleri birinci elden görme fırsatı yakaladı. SAP, CeBIT 2012 süresince 4.Salon’da müşterileri ve iş ortaklarına 5 kritik pazar kategorisindeki yenilikleri anlatırken, 5.Salon’daki standını ise orta ve küçük ölçekli kurumlara özel çözümlerine ayırdı.

Fuarda uyguladığı yeni görsel konseptiyle, yalnızca kendi müşterilerine değil, genel fuar katılımcılarına da hitap eden SAP, 40. yılını kutlarken şirketlerin daha başarılı şekilde çalışmasını sağlamanın yanı sıra, günlük hayata da pek çok katkısı bulunan SAP çözümlerini tanıttı.

Genel katılımcıların giriş yapabildiği “Deneyim Odalarında” Puma, Samsung, PG, Audi Sailing Team ve Lego gibi şirketler, ziyaretçilerle SAP yazılımlarının günlük hayatı nasıl etkilediğini paylaştılar. SAP HANA platformuna özel olarak hazırlanan odada ise, katılımcılar HANA ve bu platformda geliştirilen en son ürün ve çözümlerin demolarını ilk kez izleme şansı buldu. Aynı yaklaşımla hazırlanan “SAP HANA Kinect gösterisi” de HANA platformunun ne kadar kolay bir kullanıma sahip olduğunu ve SAP’nin büyük ve kompleks yapıdaki verilerin yönetimini nasıl yeniden tasarladığını gözler önüne serdi. Kamu yönetimine özgü IT ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla, Kamu Sektörü İçin SAP çözümü de ana stantta ziyaretçilere tanıtıldı.

İş dünyasından şirket yetkilileri, IT yöneticileri, CIO’lar, girişimciler ve iş ortakları; gerek SAP’den gerekse katılan büyük kurumsal iş ortaklarından uzmanlar ile görüşüp fikir alışverişinde bulunma şansı yakaladı. Ana tema olarak kurumsal uygulama, iş analitiği, mobil, bulut ve veritabanı & teknoloji pazar kategorilerinin bulunduğu 38.000m2’lik alana kurulu standında SAP, fuarın her gününde ayrı bir tema ile karşıladı ziyaretçilerini.

Dört bir yana monte edilen multimedya ekranları, standı paylaşan şirketlerin SAP ile kurdukları iş ortaklıklarına ışık tuttu. SAP standını ziyaret eden katılımcılar, Samsung’un SAP ERP çözümünü kullandığını, Audi Sailing Team’in SAP Business ByDesign çözümünü tercih ettiğini öğrendi.

Küçük ve orta ölçekli kurumlar Salon 5’te buluştu
SAP, orta ve küçük ölçekli kurumsal firmalara özel olarak hazırladığı Salon 5’teki standında yenilikçi ve ihtiyaca özel geliştirilen çözümlerini ve mobil uygulamalarını tanıttı. Üretim, ticaret ve hizmet sektöründen ziyaretçiler, SAP uzmanları ve yaklaşık 25 iş ortağının katılımıyla Salon 5’te yoğun bir fuar süreci geçirdi ve SAP’nin orta ve küçük ölçekli şirketlere yönelik çözüm ailesi ile ilgili birinci elden bilgi alarak fikir alışverişinde bulunma şansını yakaladı.