SAP’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NE ÖZEL KUTLAMA

İstanbulSAP, kadın çalışanlarının Dünya Kadınlar Günü’nü dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren ofislerinde içtenlikle kutladı. Kadınlara gösterilen saygının ve yıllar içerisinde cinsiyet eşitliğinde katedilen yolun vurgulandığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için pek çok ülkedeki ofisinde özel hazırlıklar yapan SAP; global bir topluluk olan İş Kadınları Ağı (Business Women’s Network – BWN) ile birlikte bünyesinde çalışan kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü özel etkinliklerle kutladı.

Dünya genelinde 27 ülkede resmi tatil günü olan Dünya Kadınlar Günü, ülkeden ülkeye farklılık gösteren çeşitli kutlamalara sahne oluyor. SAP’nin BWN ağı da bu çeşitliliği göz önünde bulunduran bir duyarlılıkla her ülke için o bölgenin geleneklerine uygun etkinlikler düzenledi. Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Rusya’nın yerel geleneği olan erkeklerin eşlerine, kız arkadaşlarına ve hatta iş arkadaşlarına çiçek almaları SAP Rusya ofisinde de hayat buldu. SAP’nin Rusya’daki kadın çalışanları, o sabah ofiste sarı çiçekler bulunan birinci seviye yöneticiler tarafından karşılandı. SAP Almanya ofisinde çalışanlar, Berlin’deki bir amatör kadın futbol takımının İran’daki Football Under Cover karşılaşmasında ilk defa oynayacakları maça giden heyecanlı yolculuğunu anlatan bir film izledi. Japonya’daki SAP BWN üyeleri Tokyo ve Osaka’da düzenlenen öğle yemeği partisinde video konferansa katılarak, özellikle anneler ve hamile çalışanların özel hayatlarını ve iş hayatlarını daha iyi hale getirecek önerileri paylaştı.

SAP’den kadınlara özel bir proje
Moskova’dan İrlanda’ya, Hindistan’dan Kanada’ya kadar dünyanın pek çok farklı bölgesinde Dünya Kadınlar Günü’nü farklı etkinliklerle kutlayan SAP; ayrıca global olarak yeni bir projenin başlangıcını duyurdu. SAP’nin kadın çalışanlarına uzun soluklu bir ilham kaynağı olması beklenen WoW İnisiyatifi, SAP Kıdemli Liderlik Ekibi üyesi kadınların ilham verici yazılarına yer verecek. SAP bünyesindeki kadın çalışanların motivasyonunu artırmak amacıyla SAP Ekosistem ve Kanallar Kıdemli Başkan Vekili Ann-Mari Doody ile Global Stratejik Servis Ortakları Yöneticisi Janet Wood gibi kadın liderlerle röportajlar, BWN blog sayfalarında takip edilebiliyor.

Açılımı “Words of Women – Words of Wisdom” (Kadınların Sözleri – Bilgelik Sözleri) olan WoW İnisiyatifi, SAP Online Pazarlama Stratejisi Direktörü ve BWN Fransa ekibi üyesi Gloria Perrier-Chatelain tarafından koordine ediliyor.