TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ, ÖĞRENCİLERİNE SAP SİSTEMLERİNİ ÖĞRETECEK

Ankaraİş süreçlerine günümüzde yön veren ERP, iş zekası, mobilite gibi yazılım alanları; kurumsal çevrelerin güncel trendleri arasında yer alıyor. Şirketlerin bu alandaki en önemli zorlukları ise “insan kaynağı” konusunda yaşanıyor. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi; bu ihtiyaca bir çözüm üretme hedefiyle yola çıkan SAP’nin ERP, iş zekası ve mobilite gibi başlıklarda öğrencilere ilk elden yazılım eğitimi vermeyi hedeflediği SAP Üniversitesi İş Birliği Programı’na dahil oldu.

Her geçen gün genişleyen SAP Üniversitesi İş Birliği Programı’nın 2012 yılındaki en yeni üyesi; bir teknoloji üniversitesi olan ve en güncel SAP sistemleri ile bu sistemlere entegre olarak çalışan günümüz teknolojilerini derslerinde okutmayı hedefleyen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi oldu.

Bilişim dünyasında kullanılan güncel teknolojileri yakalamayı ve kullanmayı hedefleyen üniversitelerin, öğrencilerine birinci kaynaktan kurumsal yazılım eğitimi vermesini mümkün kılan SAP Üniversitesi İş Birliği Programı; öğrencilere gerçek bir SAP sistemini kullanma ve üniversite hayatı boyunca profesyonel iş süreçlerinde deneyim kazanma olanağı sunuyor.