ARÇELİK’İN 2012 BÜTÇESİ SAP BÜTÇE PLANLAMA VE KONSOLİDASYON’DA

İstanbulArçelik A.Ş. ve 18 yurtdışı şirketi, 2012 bütçelerini Accenture danışmanlığında Ağustos 2011’de kullanıma aldıkları SAP Bütçe Planlama ve Konsolidasyon (BPC) sisteminde tamamladı.

100’den fazla ülkede, dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş; Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin’de bulunan üretim tesisleri, dünyanın birçok ülkesindeki satış ve pazarlama organizasyonu ile ürün ve hizmet sunuyor.

Kapsamına Arçelik A.Ş ve 18 yurtdışı şirketini alarak, Accenture danışmanlığında hayata geçirilen SAP BPC projesi, ”BREATH (Budget Renovation By Technology)”, Ağustos 2011’de canlıya geçti.

Arçelik’in bütçe sürecinin hızlı, verimli, kullanışlı ve entegre yapıda ilerlemesini hedef alan projede; kar zarar tablosu, bilanço ve nakit akışı, hem “top-down” hem de “bottom-up” yaklaşımları ile geliştirildi. Proje süresi boyunca kritik konularda süreç danışmanlığı da verilerek Arçelik için en uygun bütçe süreçleri tasarlanmış oldu. Konsolidasyon, ödeme ve tahsilat süreçlerinin yanı sıra Accenture’ın dünya çapında kabul gören proje metodolojisi ile diğer SAP BPC projelerinde kullandığı karmaşık gider dağıtımı geliştirilmesi gibi çözümler Arçelik ihtiyaçlarına göre uyarlandı.

Arçelik, 350’den fazla aktif kullanıcısı ile bütçe ve planlama süreçlerini SAP BPC sistemi üzerinden verimli ve etkin bir şekilde yönetmeye devam ediyor.