BOYDAK HOLDİNG’DE İK KONSOLİDASYONU SAP İLE GERÇEKLEŞTİ

İstanbulBoydak Holding şirket bünyesinde gerçekleşen kişi transferlerinin takibi ve yönetimini verimli bir şekilde yapabilmek için, Elsys uzmanlığında merkezi İK uygulamalarında standardizasyon sağladı.

Boydak Holding bünyesinde faaliyet gösteren İstikbal, Form Sünger, Boyteks, Boyçelik, İspaş, Orpaş, Adakar, Bepaş, Boytaş, Anadolu Dörtler, Mondi şirketlerini kapsayan ve Elsys danışmanlığında gerçekleştiren SAP İK konsolidasyonu projesi ile; Holding bünyesindeki insan kaynakları süreçlerinde standardizasyon sağlanarak tüm raporlara tek bir altyapı üzerinden erişilmesine olanak sağlanıyor.

2 ay süreli yaygınlaştırma projeleri

Elsys’in Boytaş ile yürüttüğü uzun vadeye yayılan, personel yönetimi ve personel gelişimi projeleri ile bordro, anaveri yönetimi, performans ve organizasyon, eğitim-toplantı gibi insan kaynakları süreçlerinde tam entegrasyon sağlayan projenin başarılı bir şekilde canlı sisteme geçirilmesinin ardından, diğer grup şirketlerinin bordro süreçlerini de SAP İK sistemine adapte etmek için 2 aylık sürelerle yaygınlaştırma projeleri gerçekleştirildi. Elsys ve Boydak Holding işbirliği ile personel gelişimi uygulamalarının orta vadede tüm şirketler arasında yaygınlaştırılması planlanıyor.

Altyapı bütünlüğünün sağlanması ile özlük bilgilerinin erişiminde minimum risk
İnsan kaynakları ile ilgili tüm iş süreçlerinin tek bir altyapı üzerinden yürütülmesine olanak tanıyan proje ile Boydak Holding’in fabrika, bayi ve perakende sistemlerindeki insan kaynakları uyarlama ve geliştirmeleri ayrı bir server’da toplanarak, diğer canlı sistemlerle entagrasyonu sağlandı. Elsys desteğinde gerçekleştirilen yaygınlaştırma projesinin Boydak Enerji, Muradiye Enerji ve Nisan Enerji şirketlerinde de hayata geçirilmesi hedefleniyor.