KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ SAP YÜKSEK ÖĞRENİM PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

İstanbulKadir Has Üniversitesi; öğrenci ilişkileri yönetiminde fark yaratmak ve hizmetlerini ileri seviyeye taşımak için SAP HER (SAP Higher Education and Research) çözümü kapsamında CRM ve SAP Öğrenci İşleri Bilgi Yönetim Sistemini birlikte sunan yapılanma projesi için Arete’yi tercih etti.

Projede Öğrenci işleri modülü SAP HER (Higher Education and Research) uygulamasının mevcut kurumsal uygulamalara entegre edilerek devreye alınmasıyla, Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki birimlerin iç işleyişinde, paralel çalıştığı kamu kurumları ve uluslararası projelerle (YÖK, EU Bologna) iş yönetim süreçlerinde sağlıklı entegrasyonun sağlanması temel kriter olarak belirlendi. Yönetim Raporlarının ve analizlerin gerçekleşmesi için de SAP İş Zekası çözümleri uyarlanacak projenin protokolü Arete Danışmanlık ve Kadir Has Üniversitesi arasında 26 Nisan 2012’de imzalandı.

Eğitim alanında öğrenci alımları-kayıtları, danışmanlık, öğrenci kayıtlarına ilişkin finansal işlemler, sınav-not-devam takibi/düzenlemesi ve mezuniyet işlemleri olmak üzere çok yönlü bir iş sürecine olanak sağlayan sistem, Kadir Has Üniversitesi’nde kullanılmakta olan Kurumsal Mali Yönetim uygulamalarına entegre edilecek şekilde yapılandırıldı. Mobil çözümlerle de desteklenecek SAP ürünlerinin üstün entegrasyon özelliğinden Arete Danışmanlık aracılığıyla yararlanmayı seçen Kadir Has Üniversitesi, öğrenci ilişkilerini SAP HER Çözümü ile yönetecek.

Kurulan SAP ortamı ile mevcut sistemlerdeki engellerin aşılmasının yanında ileriye dönük çalışmaların da çok daha rahat hayata geçirilmesini sağlayacak bir yapısal yönetim sistemi sunan projenin Ekim 2012’de tüm öğrenciler tarafından kullanılması hedefleniyor.