SAP BÜTÇE PLANLAMA VE KONSOLİDASYON 10.0 NETWEAVER PROJESİ BETEK – FİLLİ BOYA’DA BAŞLIYOR

İstanbulBetek Boya bünyesindeki 8 şirketin kullanacağı SAP BPC 10.0 (Business Planning & Consolidation) projesi ile bilgi ve süreçleri ile SAP ERP yapısına entegre bir bütçe sisteminin oluşturulması hedeflenmektedir.

BETEK Bütçe ve Planlama Süreçlerini SAP BPC ile yönetecek

Arete Danışmanlık yönlendirmesi ve hizmetleri ile Betek Satış, Üretim, İnsan Kaynakları, Satınalma, Lojistik, Yatırım, Genel Masraf, Nakit bütçesi ve İş Planları SAP BPC ürünü kullanılarak yapılandırılacak. Arete Danışmanlık hizmetleri ile yürütülecek olan SAP BPC – Bütçe ve Planlama projesi ile BETEK’de bütçe planlama ve kontrol süreçleri 2013 yılı için SAP BPC’de oluşturulacak ve yönetilecek. Projede raporlama için SAP BPC ürününün yanı sıra SAP BusinessObjects raporlama ürünleri (Webi, Dashboards ve widgets) kullanılarak Bütçe, Bütçe-Fiili karşılaştırma raporlarının etkin bir biçimde kullanılması sağlanacaktır.

Betek Mali Yönetim ve raporlama süreçlerinde TFRS hazırlıkları tamamlanacak

TFRS gerekliliklerini sağlamak üzere birden fazla deftere kayıt düzeneğini sağlayacak NEWGL ortamının oluşturulması için SAP tarafından sağlanan “Migration Programı”nın BETEK sistemine uygulanması Arete tarafından yapılacaktır. Proje kapsamında TFRS-FI, TFRS-CO uygulamaları ile TFRS gerekliliklerine uygun kayıt ve raporlama düzeninin sağlanması için gerekli uyarlama, test ve hazırlık çalışmaları gerçekleştirilecektir.