SAP, “İŞİN SIRRINI” TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİYLE PAYLAŞTI

İstanbulGünümüz şirketlerinin zamanın ruhunu yakalayıp, büyüme ve karlılıklarını artırmalarının yolu, sosyal medyada milyonlarca kişiye ulaşmaktan ya da bir mobil uygulama yapmaktan çok daha ötesini gerekli kılıyor. Tüm kuruluşlar için kritik bir noktada bulunan Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Tedarik Zinciri iş alanlarını merkeze alan İş Çözümleri Zirvesi düzenleyen SAP, 15 Mayıs Salı günü gerçekleştirdiği etkinliğiyle “işin sırrını” Türkiye’nin önde gelen şirketleriyle paylaştı.

Müşteri deneyimini avantaja çevirmek, İK alanında 2020 trendleri, tedarik zincirinde yeni yaklaşımlar gibi konu başlıklarıyla geleceğe kapı aralanan etkinliğe, Gartner’ın alarm verdiği sosyal CRM girişim alanında şirketlerin BT yatırımlarından nasıl gerçek bir geri dönüş alabileceğini gösteren sunumlar damgasını vurdu. Dahası, SuccessFactors ile insan kaynakları yönetimi alanında son dönemin en heyecan verici satın almasını gerçekleştiren SAP, zirveyle SuccessFactors’ı Türkiye’de ilk kez sektörle buluşturdu.

Hızla değişen dünya ve artan rekabet şirketleri de yeni arayışlara ve hızlı adımlar atmaya zorluyor. Fakat, günümüz şirketleri için zamanın ruhunu yakalayıp, büyüme ve karlılıklarını artırmalarının yolu, sosyal medyada milyonlarca kişiye ulaşmaktan ya da bir mobil uygulama yapmaktan çok daha ötesini gerekli kılıyor. Gartner’ın Mayıs ayında açıkladığı raporda, Fortune 1000 şirketlerinin 2012’nin sonuna dek sosyal CRM girişimlerinden bekledikleri oranda bir geri dönüş alabilmelerinin sırrı; CRM uygulamalarını ölçülebilir iş hedeflerine bağlamak ve sosyal medyayı şirketin CRM süreçlerine tam anlamıyla entegre etmek olarak tanımlanıyor.

İş hedeflerine ulaştıran İş Çözümleri
Bulut bilişim, mobilite ve sosyal medyanın İnsan Kaynakları, Tedarik Zinciri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi alanlarındaki yenilikçi kullanımlarına da yer veren İş Çözümleri Zirvesi, iş süreçlerine yönelik hızlı ve inovatif çözümler sunan teknolojilerin şirketlerin başarısına yaptığı katkıları da gözler önüne serdi. Bu çerçevede, Zorlu Holding, Enerjisa Başkent Elektrik, Borusan Makina, Efes Türkiye, İhlas Holding, Eczacıbaşı Yapı Grubu ve Boydak Holding başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen kurumlarının yeni nesil İnsan Kaynakları, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi uygulamaları katılımcılarla özel olarak paylaşıldı.

SAP EMEA İş Çözümleri Direktörü Enrico Manzi’nin “Müşteri Deneyimini Avantaja Çevirmek” ve SAP Güney Avrupa ve Gelişen Pazarlar İK Çözüm Direktörü Carlos Diaz’ın 10 yıl sonrasına ışık tutan “İK 2020: Trendleri Aydınlatmak” konulu sunumlarına da ev sahipliği yapan İş Çözümleri Zirvesi’nde, SAP EMEA Tedarik Zinciri İş Geliştirme Müdürü Jan Heerema’nın “Tedarik Zincirinde Yeni Yaklaşımlar” adlı özel oturumu da katılımcılardan büyük ilgi gördü.