GLOBAL CRM YAZILIM PAZARININ LİDERİ SAP OLDU

İstanbulSAP, global Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) pazarında toplam pazar payı açısından dünya lideri oldu. Gartner tarafından yayınlanan “Pazar Payına Hızlı Bir Bakış: CRM Yazılımı, 2011” raporuna göre, 2011 geliri üzerinden toplam pazarın yüzde 19,3’üne sahip olan SAP 2010 yılına oranla %16,3 büyüme göstererek liderliğini korudu.

SAP İş Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Anthony Leaper, kurumların daha verimli işlemeleri, daha başarılı satışlar gerçekleştirmeleri ve daha üstün hizmet sunmaları için yaptıkları çalışmalar sayesinde Gartner raporunda liderliği elde ettiklerini belirtti. Leaper, “SAP tarafından sunulan çözüm portföyü, kurumlara, müşterilerine verdikleri sözleri tutmalarını sağlayan beceriler kazandırıyor,” açıklamasını yaptı.

SAP İş Paketi yazılımının bir parçası olan SAP Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) uygulaması kurumların en üstün müşteri deneyimi sunmasını ve satış, pazarlama, servis, finans, tedarik zinciri, lojistik, üretim ve insan kaynakları alanlarındaki etkinliği artırmasını mümkün kılıyor. Gartner raporunda CRM yatırımlarında yükselen alım trendleri mobilite, sosyal medya ve teknolojileri, web analitiği ve e-ticaret olarak sıralanıyor.

SAP ayrıca Gartner tarafından yayınlanan “Sistematik SOA Altyapı Projeleri için Uygulama Altyapısı Liderler Çeyreği” (Magic Quadrants) ve “Uygulama Entegrasyon Projeleri için Uygulama Altyapısı Liderler Çeyreği” raporlarında da SAP NetWeaver 7.3 teknoloji platformuyla liderler arasında yer almayı başardı.