SAP, ANADOLU’DA TEKNOLOJİ FIRTINASI ESTİRİYOR

İstanbulDünyanın lider kurumsal uygulama yazılımları sağlayıcısı SAP, “Türkiye’yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler Zirvesi” etkinlikler serisini başlattı. Anadolu’nun dev sanayi şehirlerine getirdiği teknoloji odaklı vizyonla Türkiye’nin geleceğine yönelik ayrı bir öneme sahip zirvenin ilk ayağında Gaziantep iş dünyası, Gaziantep Sanayi Odası öncülüğünde 6 Haziran Çarşamba günü The Anatolian Hotel’de bir araya geldi. SAP’nin Türkiye’deki ilk müşterisinin adresi olan ve geçtiğimiz aylarda düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’yle iş dünyasının buluşma noktası haline gelen Bursa’daki zirve ise Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BSTO) himayelerinde 13 Haziran 2012 Çarşamba günü gerçekleşti.

Her iki şehirde de önde gelen şirketlerin üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği zirvelerde, Temmuz ayında yürürlüğe girecek Yeni Türk Ticaret Kanunu’ndan, tüm iş kollarında kazandırdığı hız, esneklik ve rekabet avantajı ile şirketleri öne geçiren mobil çözümlere kadar farklı konular ele alındı. Moderatörlüğünü Gaziantep’te Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Vahap Munyar’ın, Bursa’da ise Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş’in yaptığı “Geleceği Konuşuyoruz” temalı paneller etkinliklerin ilgi odağı oldu.

Anadolu Kaplanları dünya devlerinin teknoloji sırlarını öğrenecek

İş ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinin ve Türkiye’nin farklı bölgelerindeki şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Türkiye’yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler Zirvesi” etkinlikleri yıl boyunca farklı şehirlerde devam edecek. Gaziantep ve Bursa’nın ardından diğer illerde düzenlenecek etkinlikler ile toplantılara konuşmacı olarak katılacak uzmanların şirketlere teknolojiden daha fazla değer elde etmeleri için yön göstermesi ve bir tartışma platformu oluşturularak bilgi paylaşım ortamı yaratılması hedefleniyor.

Zirve, dünyanın dev şirketlerinden yerel KOBİ şirketlerine iş dünyasının peşinden koştuğu yeni teknolojiler, rekabette öne geçirecek stratejiler, yeni kanun ve uygulamalara uyumluluk gibi konularda Anadolu Kaplanlarına önemli bir bilgi ortamı yaratacak.